Preto je masáž chodidiel každý večer taká cenná! Tu sa začína zázrak…


Reflexná masáž chodidiel je užitočná a príjemná procedúra, ktorá sa opiera o to, že každý orgán alebo časť ľudského tela másvoju reflexnú zónu na chodidle. Pravidelná masáž chodidiel sa vykonáva ako na preventívne účely, tak aj na odstránenie rôznych zdravotných problémov.

Reflexná masáž chodidiel

Samomasáž je žiaduce vykonávať každý večer pred spaním. Teplými rukami najpr pomasírujte chodidlá a potom masírujte, striedajte krúživými pohybmi, jemným tlakom šúchajte, hladkajte a poklepkávajte. Zapojte do toho kĺby a päste. Pre extra relaxačný efekt použite masážny olej s kvapkou vášho obľúbeného esenciálneho oleja.

Venujte zvláštnu pozornosť svojej problémovej oblasti. Stláčajte a uvoľňujte striedavo bod na tomto mieste na minútu. Ukazovateľom správnosti vášho konania je zmiznutie bolesti. Kontraindikácie masáže sú akútne zápalové procesy a plesňové ochorenia nôh.

1. Hlava

Masáž končekov prstov pomáha bolesti hlavy a priazlivo pôsobí na mozog, stimuluje jeho prácu.

2. Oči

Masáž oblasti chodidiel pod 2. a 3. prstom pomôže zmieniť únavu oči. Pravidelnou prácou na tomto mieste môžeme dokonca zlepšiť svoj zrak v priebehu času.

3. Tenké črevo

Masáž stredu klenby chodidla pomôže vyriešiť problém nadmernej tvirby plynov a zápchy.

4. Pľúca

Na ozdravenie a prečistenie pľúc sa odporúča masírovať oblasť chodidiel pod prstami. Fajčiari, súčasní aj bývalí, to bude obzvlášť užitočné.

5. Spodná časť chrbta

Venujte pozornosť tejto oblasti, ak prpíte ischiasom! Potrebnú úľavu prinesie masáž päty.

6. Krk

Bolesti krčnej chrbtice trápia tretinu kancelárskych pracovníkov. Venujte si trochu pozornosti po náročnom pracovnom dni, aby ste uvoľnili napätie a bolesť krku.

7. Srdce

Akékoľvek poruchy srdcového rytmu a nepohodlie v oblasti srdca sú dôvodom na okamžitú konzultáciu s lekárom. No a ako preventívne opatrenie si potierajte zodpovedajúce misto na chodidle.

8. Kolená

Bolesť a únava v kolenách sa zmierňujú masážou vonkajšej strany každej päty.

9. Žalúdok

Pre dobré trávenie je užitočné pôsobiť na hornú časť klenby chododla. Tiež reflexná terapia nebude zbytočná pri komplexnej liečbe gastrointestinálnych ochorení.

10. Štítna žľaza

Pravidelne masírujte túto oblasť, aby ste udržali správnu funkciu štítnej žľazy.

11. Pečeň

Nebudete nám závidieť našu pečeň! Podporte jej zdravie masážou príslušnej oblasti na chodidle, určite to nebude zbytočné…

Zbavte sa bolestí chrbta, podporte prácu tela, posilnite nervový systém pravidelnou masážou chododiel už za 10 minút!