Mesiac vášho narodenia vám môže veľa prezradiť o vašej osobnosti. Vyberte si ten svoj!!


Našu osobnosť formuje celý rad faktorov: výchova, vzdelanie, rodinné prostredie a mnoho ďalších. Ale nielen to. Z nejakého záhadného dôvodu mesiac, v ktorom sme sa narodili, vplýva na to, akí budeme odolní, spoločenskí, odvážni alebo plachí. Tieto zákonitosti môžeme vo väčšej či menšej miere pozorovať u mnohých ľudí. Tak akí sú ľudia narodení v každom z 12 mesiacov?

1. Január

Ambicióznosť je ich druhým menom. Ľudia narodení v januári sú neskutočne tvrdohlaví a trvajú na svojom až do posledného dychu. Najradšej sa spoliehajú len sami na seba. Okrem toho majú januároví ľudia dobre vyvinutú intuíciu.

2. Február

Ľudia narodení v tomto mesiaci majú komplikovanú povahu. Obzvlášť ženy len ťažko ovládajú svoje emócie. Zároveň sú ľudia narodení vo februári veľmi cieľavedomí a často dokážu ísť za svojím aj cez mŕtvoly.

3. Marec

Títo ľudia sú tajnostkárski a plachí. Len málokto vie, čo sa v ich vnútri skutočne deje. Okrem toho sú marcoví ľudia márniví. Všetko, do čoho sa pustia, dotiahnu do konca. Na ľudí narodených v marci sa môžete absolútne spoľahnúť, budú vás podporovať a neprezradia žiadne tajomstvá.

4. Apríl

Toto sú mimoriadne aktívni ľudia. Sú to rodení bojovníci v pravom zmysle slova a majú skvelé organizačné schopnosti. Sú obdarení týmito schopnosťami tak v oblasti organizácie výroby, ako aj v oblasti riadenia veľkých skupín ľudí. Tí, čo sa narodili v apríli, chcú byť vždy vo všetkom prví.

5. Máj

Májoví ľudia sú odhodlaní, zásadoví a tvrdohlaví. Je ťažké nadviazať s nimi akýkoľvek vzťah, pretože sú veľmi pomstychtiví a nevedia odpúšťať. Čo sa týka odborných zručností, sú povestní svojou vytrvalosťou, fyzickou aj mentálnou, a ak neochabne ich odhodlanie, dokážu zniesť akúkoľvek záťaž.

6. Jún

Títo ľudia sú veľmi šarmantní a ak majú práve tú správnu náladu, len ťažko si možno predstaviť priateľskejších ľudí. Nemá však zmysel snažiť sa ich dlho udržať: svoje plány aj sľuby plnia len vtedy, ak je to bezprostredne v súlade s ich záujmami.

7. Júl

Osoby narodené v júli majú tendenciu zveličovať svoje schopnosti. Dokážu súcitiť s trpiacimi. Hlavnou ich vlastnosťou je neúnavnosť. Vo finančných záležitostiach bývajú príliš úzkostliví, ale keď sa v živote usadia, udržia si svoje postavenie. Majú sklony k náladovosti, sú plachí, neustále o niečom pochybujú.

8. August

Títo ľudia sú nezávislí a hrdí. Augustoví ľudia túžia byť lídrami a potrebujú za sebou vidieť dav. Milujú, keď sa o nich hovorí a keď ich obdivujú. Sú veľkí záletníci, ľahko sa zamilujú a dokážu flirtovať s každým v ich okolí. Napriek tomu sú ľudia narodení v auguste čestní a morálne založení, čo z nich robí ideálnych partnerov v rodinnom živote.

9. September

Ľudia narodení v septembri majú zvyčajne šťastný život. Majú prenikavý intelekt a prekvapivo dobrú pamäť. Pri zoznamovaní sú obozretní a prieberčiví, preto je ťažké ich oklamať alebo podviesť. Majú tendenciu analyzovať všetko, čo sa naokolo deje, často aj na vlastnú škodu. Výborne sa starajú o domácnosť a okamžite si všimnú veci, ktoré nie sú na svojom mieste.

10. Október

Osoby narodené v októbri sú radi stredobodom pozornosti. Dostali do vienka zdravie, vitalitu a srdečnosť. Páči sa im pohodový, luxusný, finančne zabezpečený a šťastný život. Zároveň sú ľudia narodení v tomto čase veľmi citliví na svoje okolie. Za nepriaznivých okolností ľahko upadajú do melanchólie, sú náchylní na záchvaty nervovej depresie a môžu sa uzavrieť do seba.

11. November

Osoby narodené v novembri bývajú pomstychtivé. Sú to aktívni a energickí ľudia. Niekedy nebývajú veľmi taktní alebo delikátni v rozhovore, ale majú vždy dobré úmysly. Ich energické vystupovanie si netreba vysvetľovať ako hrubé správanie. Sú mimoriadne oddaní svojim priateľom a sú ochotní za nich bojovať.

12. December

Keď si raz títo ľudia stanovia cieľ, idú za ním ako šíp vystrelený z luku. Vo svojich prejavoch sú ostrí a úprimní a často si tým narobia úhlavných nepriateľov. Sú úplne sústredení na to, čo ich práve zamestnáva, a vtedy si nevšímajú nič naokolo, až kým svoju činnosť nedotiahnu do konca. Majú rýchlu a pohotovú myseľ, preto často skáču ľuďom do reči, najmä tým, ktorí hovoria pomaly a nezáživne.