7 rád, ktoré z vás urobia šarmantného človeka


Sú ľudia, ktorí z ktorých vždy vyžaruje energia a sebavedomie a nevenujú pozornosť tomu, čo im chýba: peniaze, krása, známosti. A aj skeptici s prekvapením zisťujú, že podľahli ich čaru.

Takíto očarujúci jedinci žijú naplno. V čom spočíva ich tajomstvo? V pocite sebestačnosti, ktorý vychádza zvnútra.

Je čas preskúmať zvyky šarmantných ľudí.

1. Ku každému sa správajte úctivo

Bez ohľadu na to, či rokujú s dôležitým klientom alebo si objednávajú drink u čašníka, šarmantní ľudia sa vždy správajú zdvorilo a úctivo. Šarmantní ľudia sa správajú k ostatným s úctou, pretože sú presvedčení, že nie sú lepší ako ostatní.

2. Dodržiavajte platinové pravidlo

Zlaté pravidlo – správaj sa k druhým tak, ako by si chcel, aby sa správali k tebe, má vážny nedostatok: vychádza z predpokladu, že každý chce, aby sa s ním zaobchádzalo rovnako. Ignoruje skutočnosť, že rôznych ľudí motivujú rôzne veci. A ak jeden má rád verejné uznanie, druhý neznáša, keď je stredobodom pozornosti.

Platinové pravidlo: Správajte sa k druhým tak, ako oni chcú, aby sa k nim ľudia správali.

3. Sústreďte sa na ľudí

Šarmantní ľudia majú úprimný záujem o ľudí okolo seba. V dôsledku toho netrávia veľa času premýšľaním o sebe.

Ak chcete, aby tento zvyk začal fungovať vo váš prospech, odložte svoj smartfón a sústreďte pozornosť na ľudí okolo seba.

4. Nechváľte sa

Šarmantní ľudia sa nesnažia cely čas rozprávať o tom, akí sú inteligentní a úspešní. Nie preto, že by sa nemali čím chváliť. Ani im to nenapadne, pretože si uvedomujú, ako odpudzujúco vyzerajú ľudia, ktorí sa snažia každému zapáčiť.

5. Pochopte rozdiel medzi faktom a názorom

Šarmantní ľudia zaobchádzajú s kontroverznými a chúlostivými témami opatrne a držia sa určitých hraníc. Neskrývajú svoje názory, ale dávajú jasne najavo, že ide o názory a nie o fakty. Či diskutujú o globálnom otepľovaní, politike, očkovaní alebo GMO.

6. Úsmev

Ľudia sú od prírody zrkadlom svojich spoločníkov. Ak chcete, aby vás ostatní považovali za očarujúceho, usmievajte sa na nich počas celého rozhovoru a oni sa podvedome začnú cítiť dobre.

7. Milujte život

Šarmantní ľudia sú pozitívni a starostliví. Nikdy sa nenudia, pretože život je pre nich úžasné dobrodružstvo a s radosťou prijímajú ľudí, ktorí chcú byť jeho súčasťou.