Zapáľte u seba doma bobkový list a pozorujte, čo sa stane o 10 minút


Každá domácnosť má svoju charakteristickú vôňu. Niekde to vonia parfumom alebo kávou, inde zasa domácim jedlom alebo teplým mliekom. Sú však aj také domácnosti, v ktorých to vonia neuveriteľnou sviežosťou a čistotou. Cítite sa tam veľmi príjemne, pretože to nie je umelá vôňa osviežovača vzduchu.

Je možné, že títo ľudia poznajú metódu, ktorú používali starí Gréci a Rimania. Bobkový list používali nielen pri varení, ale aj na odstránenie nepríjemných pachov a vlhkosti z miestností. Kvôli tomu pálili bobkové listy…

Mimochodom, ak budete často opakovať tento postup, môžete sa zbaviť nielen zápachu, ale aj vyhnúť sa niektorým chorobám a zlepšiť si svoj zdravotný stav. Je dokázané, že vôňa bobkových listov má upokojujúci účinok na organizmus a potláča bolesť.

Bobkový list dokáže predchádzať záchvatom epilepsie, prekonávať stres, únavu a nespavosť. Je to vďaka tomu, že bobkový list obsahuje cineol a špecifické éterické oleje, ktoré uvoľňujú dýchacie cesty a prispievajú k uvoľneniu celého tela.

Aby ste pocítili uvoľňujúci účinok už po 10 minútach, zapáľte nad vhodnou nádobou niekoľko suchých bobkových listov. Po chvíli pocítite príjemnú vôňu, ktorá naplní celú miestnosť.

Advertisements

Mimochodom, bobkový list je považovaný za symbol čistoty, úspechu a víťazstva. Magické vlastnosti tejto rastliny boli známe už v dávnych dobách. Bobkový list sa používal pri rôznych magických obradoch na splnenie želaní. Aj v dnešnej dobe majú niektorí ľudia vetvičky vavrínu ako amulet pri vchodových dverách.

Hovorí sa, že pod ležiacim kameňom voda netečie. Tak ani vy nebuďte leniví a skúste si splniť svoje priania pomocou tejto koreniny.

Napíšte svoje želanie na bobkový list a zapáľte ho.

Prianie sa vám určite splní, ak budete pozitívne naladení. Sila mysle dokáže zázraky. Verte v zázraky a všetky sny sa vám splnia.

Blahodarné vlastnosti bobkového listu je veľmi ťažké spočítať. Používa sa pri varení, na liečebné účely, v domácnosti, ako amulet a v iných oblastiach. Preto sa oplatí mať túto jedinečnú koreninu doma!