S nikým sa nestretávame náhodne: 3 druhy nadpozemského spojenia


Nič nie je náhodné.

V tomto svete, v ktorom sa nám pošťastilo žiť, má každé, aj náhodné stretnutie určitý dôvod.

Niekedy potrebujeme stretnúť určitých ľudí, aby nás prebudili a pomohli nám zmeniť smer nášho života; inokedy je to preto, aby nás povzbudili a pripomenuli nám, kto sme tu na tejto zemi. A niektorých ľudí stretávame len na chvíľu.

Iróniou osudu je, že nemusíme poznať poslanie každého človeka, ktorého stretneme, ale musíme zostať otvorení všetkému, čo so sebou prináša každé nové stretnutie.

Občas je dobré pozerať sa na celý svet ako na spleť nitiek, strieborných alebo červených, z ktorých každá znázorňuje stretnutie s konkrétnym človekom, možno aj také, ktoré sa ešte neuskutočnilo.

Celý náš život pozostáva zo vzájomných stretnutí. Aj keď sa moderné technológie, internet a sociálne médiá nás snažia presvedčiť, že túto interakciu možno obmedziť na minimum, niečo sa v našom vedomí zmení, keď pochopíme, že všetko v živote sa deje z nejakého dôvodu.

Advertisements

Nie všetky stretnutia musia byť dlhodobé: niekedy môžu trvať len chvíľu. Možno preto, aby vás zadržali, aby ste sa vyhli nehode alebo aby ste stretli možnú lásku. Niekedy nám vesmír posiela ľudí, aby nám v živote pomohli, aj keď sa pre nás nestanú dôležitými.

Aj keď to nevieme predvídať, môžeme sa na tieto životné prekvapenia pripraviť.

Ľudia, ktorí nás musia prebudiť.

To sú tí, čo prichádzajú na dlhý čas. Niekedy sú to naši partneri, naše spriaznené duše. Títo ľudia úplne zmenia náš život.

Ľudia, ktorí nám pomáhajú uvedomiť si, kto sme.

Niekedy sa na svojej životnej púti začneme strácať sami seba. V každodennom zhone a starostiach zabúdame na to, kým sme chceli byť, o čom sme snívali (a stále snívame), kým skutočne sme. Jednoducho sa upíšeme dospelému a zodpovednému životu a zabudneme, akými v skutočnosti sme. Teraz nehovoríme o mieste, kde pracujeme, alebo o meste, kde žijeme, ale o duši a vnútornom vnímaní sveta.

Sú ľudia, ktorí nám vstupujú do života, aby nám pomohli pochopiť, kto sme, aby sme mohli začať byť sami sebou.

Advertisements

Ľudia, ktorí sú dôležití na okamih.

Keď sa začneme rozprávať s náhodným spolucestujúcim a nemôžeme prestať. Alebo keď si jednoducho vymeníme úsmev s človekom, ktorý ide oproti nám na pohyblivých schodoch. A ozaj sa to javí ako nejaké nadpozemské puto, ktoré jednoducho musí byť.

Ak sa niekto nezdrží v našom živote dlho, neznamená to, že stretnutie s ním nemá zmysel alebo dôvod. Všetko má zmysel. A práve tieto neviditeľné nitky, ktoré nás navzájom spájajú, robia život na tomto svete tak úžasne nepredvídateľným, pretože nikdy nevieme, kedy stretneme niekoho, kto nás prinúti zmeniť svoj život.