Prečo treba vyhadzovať staré veci


Existuje zákon hojnosti – aby prišlo nové, treba sa zbaviť starého. Inak Vesmír (ak chcete tak Boh) neuvidí nové miesto, kam by vám to „poslal“.

V Číne majú porekadlo: „Keď neodíde staré, nepríde nové“.

Podľa feng-šuej staré veci (haraburdie, odpad) bráni prúdeniu životnej energie Čchi, a preto nemôže byť ani reči o nejakých zmenách v živote alebo o nových veciach.

Ešte jeden záver: keď si obliekame starú vec, alebo sa nasprejujeme parfumom, ktorý sme už dávno nepoužívali, alebo počujeme hudbu z minulosti – doslova nás to vracia do minulosti.
To je elementárne NLP (neurolingvistické programovanie) – všetko sú to tzv. emocionálne
„kotvy“. So starými vecami (voňavkami, oblečením, skrátka všetkým) sú spojené nejaké spomienky a tie sa automaticky vynárajú pri kontakte s kotvou. Ide o to, že sa objavujú nielen emócie, ale aj staré myšlienky. A to je veľmi nebezpečné, lebo myšlienky, ako vieme, formujú život. Teda my formujeme život starými myšlienkami a nedostávame to, čo chceme.

Advertisements

Keď sa držíme starých vecí s myšlienkami „Čo keď nebudeme mať peniaze, aby sme si kúpili nové, a nikdy nič takéto už nebudeme mať?“, rezonujeme s mentalitou chudobných a dostávame chudobu. Ak pokojne vyhadzujeme nepotrebné veci s myšlienkami „Ešte si také kúpim alebo Vesmír mi dá lepšie“ rezonujeme s mentalitou bohatých a dostávame bohatstvo.

Každý z nás má kopu všeličoho, čo sa dá vyhodiť alebo dať nemajetným (ale predtým treba všetko oprať a dať do dobrého stavu, aby na tej veci nezostávala vaša energia). Napríklad to, čo ste už dva roky nepoužili alebo vám len bolo ľúto to vyhodiť. Teraz je práve vhodná doba na očistu. Skúste to! A všimnite si, ako sa pri tom budete cítiť.