O čom vám ani blízki ľudia nikdy nepovedia


1. Nikdy vám nepovedia, že manželstvo vás nezachráni pred problémami, pred prázdnotou, ani pred osamelosťou. Druhý človek nezakryje ani neodstráni vaše nedostatky, skôr naopak, buď ich posilní alebo odhalí a len vy sám ich musíte prekonať.

2. Nepovedia vám úprimne, že je čestnejšie a správnejšie zostať sám (sama), než sa držať jedinej možnosti zo strachu, že druhá príležitosť nepríde.

3. Deti – nie sú vždy šťastie. Znamenajú aj problémy, nedostatok spánku, veľmi málo času na seba a niekedy aj na svoj život. Ak si to uvedomujete, výborne, ale ak máte ilúziu, že s narodením dieťaťa bude váš život prechádzka ružovým sadom, dobre si rozmyslite, či naozaj chcete mať deti.

4. Vzťahy sú vzájomná zodpovednosť a ak bude každý zodpovedný sám za seba a nie za partnera, budete sa mať oveľa lepšie.

5. Aj rodiny, ktoré považujete za ideálne, majú svoje problémy a svoje temné tajomstvá. Ideálne rodiny neexistujú.

6. Každá „láska“ rýchlo skončí. Ak ste sa nenaučili rozprávať sa, rešpektovať sa a starať sa jeden o druhého, nemali ste vstupovať do vzťahu. Nedorástli ste doňho.

Advertisements

7. Ak nemáte s partnerom od začiatku nič spoločné, nie je pravdepodobné, že niečo také nájdete. Neskôr sa nesťažujte, pretože od začiatku ste vedeli, koho si vyberáte.

8. Naučte sa priznať si svoje chyby. Ak si uvedomíte, že ste urobili chybu pri výbere partnera a vedľa vás nestojí váš človek, okamžite odíďte. Neklamte seba ani iných.

9. Ľudia sa nemenia. Len sa viac prejavujú navonok a zhadzujú masky. Vy svojou láskou nikdy nikoho nezmeníte. Ak sa niekto sám rozhodne, že mu stojíte za to, aby sa pre vás zmenil, je to jeho voľba. Ale ak si myslíte, že niečo zachránite ako dobrý čarodejník, mýlite sa.

10. Žiadna duchovná prax vás neochráni pred skutočnými problémami. To, že ste ich prestali vidieť, neznamená, že sa stratili. Riešte preto problémy objektívneho reálneho sveta v tejto realite konkrétnymi činmi.

11. Nežite podľa cudzích rád a nepúšťajte do svojho vnútorného sveta a sveta svojej rodiny laikov. „Kuchynská psychológia“ je dobrá na odbúranie stresu, ale úplne nevhodná ako systém efektívnych odporúčaní. Zvyčajne ide iba o výmenu škodlivých názorov.

12. S mužmi je to jednoduché: treba ich podporovať, počúvať, kŕmiť, dať im miesto v dome a nebrať im ho. So ženami je to jednoduché: treba sa s nimi rozprávať a dať im istotu a pocit lásky. So všetkými je to jednoduché, ak ste úprimní a nechcete svojho partnera za každú cenu zlomiť.

Advertisements

13. K založeniu rodiny a narodeniu detí by ste mali pristúpiť až vtedy, keď si uvedomíte, prečo ich potrebujete. Názory druhých a postoje spoločnosti tu neplatia.

14. Ak urobíte chybu, odpustite si a choďte ďalej. Život je príliš zaujímavý a krásny na to, aby ste si z neho vlastným pričinením urobili peklo.