Ako správne sformulovať svoje želanie vesmíru


– Bože, mám chuť na čokoládu!
Týmito slovami nás privítala colníčka na letisku v Santo Domingu. Podľa miestneho času je takmer jedna hodina ráno.
– Počkajte, ja tu niečo mám, hovorím.
Skladám batoh, rozopínam ho a vyberám z neho polovicu čokolády. Keď som pred odchodom upratovala chladničku, vzala som si ju s tým, že ju cestou zjem, ale nestalo sa tak.
– Jéj!! – Zakričí colníčka, keď mi dáva vstupnú pečiatku. – To je pre mňa? Čokoláda! Ďakujem, som v službe už 10 hodín a som veľmi unavená.
Chcem povedať, že žiadosti adresované vesmíru by mali byť formulované nahlas a čo najjasnejšie. A vesmír to vyrieši aj tak, že vám prinesie kúsok čokolády z druhej polovice zemegule.

Rady od psychologičky Eugénie Brightovej. Môžete ich považovať za rozprávku alebo prijať ich ako tú najcennejšiu informáciu na svete.

Aby sa vaše želania stali skutočnosťou, musíte ich správne zadať. Najlepší návod na „objednávanie“ želaní z vesmíru vyzerá takto:

1. Prianie v okamihu „objednania“ musí byť JEDNO.

Ako najčastejšie vyslovujeme želania? Tu je typický príklad: „Chcem sedem miliónov. Za tri si kúpim luxusný byt v prestížnej štvrti. Za jeden si kúpim skvelé auto. S ďalšími dvomi sa vyberiem do sveta, na …..“ Stop! V tomto prehnanom želaní je veľa ďalších želaní, ktoré vôbec nemusia súvisieť s tým pôvodným. Vyzerá to ako to Matrioška. Takáto viacvrstvová konštrukcia nefunguje! Aby sa splnilo každé z jednotlivých želaní, musíte s nimi pracovať jednotlivo. Prečo?

Advertisements

Predstavte si, že ste rodič. Príde za vami vaše dieťa a pýta si 5 euro. Povedzme, že dieťa chce postaviť domček pre škrečka a potrebuje k tomu dosky, klince, kladivo… Dieťa si predstaví, že potrebuje práve 5 euro, aby si kúpilo všetko potrebné. Vy ako rodič však viete, že kladivo máte doma, dosky môžete priniesť z práce a klince kúpite za 1 euro. Takýmto riešením bude mať škrečok nový domček, dieťa bude tvorivo pracovať a vy budete mať radosť z úsporného riešenia.

To isté sa deje medzi nami a vesmírom, ktorý je hlavným nositeľom všetkých našich darov. A vesmír vždy pracuje tým najracionálnejším spôsobom. Svoju viacvrstvovú a viaczložkovú túžbu teda rozdelíte na jednotlivé komponenty. Každý komponent by mal byť čo najjednoduchší.

2. Jedno želanie by nemalo byť podmienkou pre splnenie ďalších želaní.

Rozoberme si to. Otázka: Prečo potrebujem sedem miliónov? Odpoveď: Aby som si kúpil byt, auto, začal podnikať, dal časť sumy do banky, vyplatil dlhy…. atď. Je potrebné riešiť všetko (byt, auto, podnikanie, banka, dlhy) samostatne. Pokračujme príkladom. Otázka: Prečo potrebujem byt? Odpoveď: Aby som sa osamostatnil od rodičov. Ďalšia otázka: Prečo sa chcem osamostatniť od rodičov? Odpoveď: Aby som mal viac osobnej slobody. Ďalšia otázka: Čo sa stane, keď sa ti toto želanie splní? Odpoveď: Budem… (čo budete?) Keď vyjadríte svoju odpoveď CITOM, možno ju považovať za „elementárnu“, t. j. za túžbu, ktorú si musíme „objednať“, aby sa splnila.

3. Želanie by vo vás malo vyvolať IBA pocity, nie myšlienky na nové želania.

Takže, čo s vami bude, keď sa vaše želanie splní? Správna odpoveď je: „BUDEM CÍTIŤ… šťastie! Spokojnosť…!“ Alebo niečo podobné. Vráťme sa ešte raz k siedmim miliónom. „Keď budem mať „predmet A“ (t. j. sedem miliónov), budem môcť získať aj „predmety B, C, D“. Vidíte? Žiadny zvláštny pocit, okrem pocitu, že s tými peniazmi treba ešte niečo urobiť. A to je istý signál NESPRÁVNEHO ŽELANIA.

Advertisements

Ak by odpoveď znela: „Jéj! Dám tieto peniaze do sklenenej vázy, vázu položím na stôl a každý deň sa budem tešiť z pohľadu na svojich sedem miliónov…“ – toto je správne želanie. Ale je to naozaj to, čo chcete? Ak áno, objednajte si to. Netreba sa za nič hanbiť. A zároveň si môžete objednať byt, auto, firmu, splatenie dlhov a všetko ostatné. PARALELNE!

Ak chcete byt – to je len PROSTRIEDOK, ako sa osamostatniť od rodičov. Mali by ste si potom objednať (POZOR!) – nie byt, ale OSAMOSTATNENIE SA OD RODIČOV. Pretože môžete získať byt, ale rodičovskej starostlivosti sa nezbavíte. Rodičia za vami prídu aj do nového bytu. Aj na kraj sveta! Premýšľajte teda o výsledku svojho želania – a vesmír vám stelesní práve VÝSLEDOK. Ak chcete stretnúť princa v striebornom BMW a vydať sa zaňho, vaším želaním NEBUDE stretnúť princa, ale VYDAŤ SA za princa. Vidíte ten rozdiel?

4. Želanie musí byť „ekologické“.

To znamená, že splnením vášho želania nesmie nikto ostať poškodený. Ako sa teda vyhnúť tomu, že nevedomky spôsobíme problémy iným? Bohužiaľ, v živote sa nedá úplne vyhnúť problémom, tak to v živote chodí. A je celkom možné, že vaša horlivá túžba získať byt dopadne tak, že ho zdedíte po náhle zosnulom príbuznom. Je však dôležité si uvedomiť, že v každom prípade má vesmír všetko pod kontrolou. Vaše želania sa vždy splnia tým najracionálnejším spôsobom, ale dotknú sa životných scenárov všetkých postáv. Uvoľnite sa a prijmite všetko tak, ako to je. Teda s vďačnosťou!

Niekoľko slov o tom, prečo by ste nemali úmyselne robiť problémy. Predpokladajme, že vás premôže túžba niekomu ublížiť. Predpokladajme, že si myslíte, že máte pravdu. A že daný „objekt“ si zaslúži trest. A teraz sa zamyslite. Je vaša pravda tou najväčšou pravdou na svete? Myslíte si, že máte právo trestať a odpúšťať, ako to uznáte za vhodné? Keď hodíte bumerang so svojimi túžbami, nezabúdajte, že tento lietajúci nástroj má jednu nepríjemnú vlastnosť – vráti sa späť. Nech sú teda vaše „bumerangy“ len dobré, aby ste sa nemuseli obávať ich návratu.

Advertisements

5. Želanie by sa malo týkať len vás a nie tretích osôb.

Veľmi často ľudia vyslovujú takéto želania: „Chcem, aby moje dieťa…“, „Chcem, aby môj manžel…“. Poznáte to, však? Ale TAKÉTO želania nefungujú! Pýtate sa, čo robiť? Je to naozaj beznádejné? Nie, nie je. Stačí len želanie trochu zmeniť. Malo by sa týkať vás, nie vášho dieťaťa, manžela, rodičov, šéfa atď. Mohlo by vyzerať asi takto: „Chcem byť hrdá na svoje dieťa, ktoré študuje samé jednotky“, „Chcem robiť všetky domáce práce s manželom“ atď. Stručne povedané, pripojte svoje pocity k vášmu želaniu – to je všetko.

6. Želajte si maximum.

Jeden dobrý človek raz povedal: „Musíte si veľa a často priať. Musíte si želať maximum. Nedostanete všetko. Ale čím viac si želáte, tým viac dostanete.“ A je to pravda! Ak si želáte auto, nech je to pre vás to najlepšie auto. Čo to hovoríte? Že naň nemáte peniaze? A na staré máte? Tiež nemáte? V čom je potom rozdiel? Namiesto toho, aby ste si želali niečo priemerné, želajte si niečo skvelé! Vesmír je obrovský a nevyčerpateľný. A neobmedzený, tušíte správne. Všetky obmedzenia, ktoré v živote máte, sú obmedzenia spôsobené slabým rozletom vašej predstavivosti. Takže zatiahnite za výškové kormidlo a vzlietnite k vrcholu!

Ďalšie rady:

Túžba nesmie byť časovo obmedzená. Často chceme niečo získať do určitého dátumu. Želanie je, samozrejme, ľudsky pochopiteľné, ale… Po prvé, podmienka času vytvára situáciu očakávania splnenia želania. A želanie musí byť „uvoľnené“. Po druhé, vesmír splní vašu objednávku vtedy, keď to bude pre všetkých vrátane vás, najoptimálnejšie. Dajte mu túto možnosť – uvoľnite sa a nenechajte sa obmedzovať časovým rámcom.
Nevzdávajte sa svojich šancí! Ako ale rozlíšiť pravú šancu od nepravej“? Po prvé, začnite pozorne sledovať zmeny vo svojom živote, „náhody“, „niečo, čo sa stane „zrazu“, „akosi samé od seba“. To je už začiatok. Nelipnite na minulosti, prijmite zmenu s radosťou. Vesmír začne rozvíjať a formovať udalosti a okolnosti tak, aby ste dostali to, čo chcete. Nevytvárajte si vlastné scenáre. Nebráňte vesmíru, aby splnil vaše želanie TÝM NAJLEPŠÍM MOŽNÝM SPÔSOBOM. Dôverujte svojim pocitom. Je to veľmi dôležité! Ale keďže sme všetci naučení dôverovať viac svojmu mozgu, bude to spočiatku trochu ťažké.

Advertisements

Začnite s malými želaniami. Čím väčšie a ambicióznejšie bude vaše želanie, tým ťažšie sa splní, tým menej budete veriť vlastným silám a tým je pravdepodobnejšie, že premárnite dobrú príležitosť. Skúste to teda s drobnosťami. Žiadny umelec nezačne maľovať monumentálne plátno, každý začína so skicami a náčrtmi. Keď si splníte malé želania, budete sa cítiť silnejší a dodá vám to sebadôveru. Začnete si viac dôverovať. Koniec koncov, ak budete vedieť ovplyvniť situáciu v maličkostiach, budete to vedieť aj vo veľkom. A napokon získate špeciálny cit pre „šance“.

Takže teraz je vašou hlavnou starosťou priať si to, po čom túži vaša duša. A nechajte vesmír premýšľať, ako sa to uskutoční. Na to je tu vesmír! Nehovorte si: „Chcem to už tak dávno, že nie je o čom premýšľať“. Treba sa vrátiť aj ku krásnym snom zo sladkého detstva a popracovať na nich.

Buďte šťastní! 🙂