15 dôvodov, prečo sú Vodnári jednoducho najlepší ľudia na Zemi


Tu je 15 dôvodov, prečo by sme mali Vodnárov hýčkať, milovať a rozmaznávať:

1. Vodnári sú mimoriadne inteligentní.

Aj tí najlenivejší z nich dokážu dosiahnuť dobré výsledky bez vynaloženia veľkého úsilia. Len si pomyslite, čo všetko dokážu, ak sa do niečoho naplno vložia! Budú mať na konte ocenenia, štipendiá, medaile… a to je len začiatok.

2. Vodnári sú výreční.

Niektorí môžu byť plachí, iní zase zhovorčiví. Keď prehovoria Vodnári, ktorí zvyknú mlčať, všetci ich pozorne počúvajú so zatajeným dychom.

Plachí Vodnári sú zrazu výreční, len čo sa rozhovor zvrtne na nejakú zaujímavú tému.

3. Vodnári sú rozvážni.

Táto schopnosť sa prejavuje v každej oblasti života – v podnikaní, v práci, v láske. Majú praktické myslenie. Romantika je im cudzia. Vodnári vás nebudú celý deň zahŕňať správami s vyznaniami lásky. Dramatizmus a impulzívnosť nie sú ich vlastnosti.

Advertisements

4. Vodnári sú rodení vodcovia.

Majú na to všetky potrebné vlastnosti. Sú ochotní prevziať zodpovednosť. Vodnári sú tvorivé povahy, dokážu sa rozhodovať a plánovať ďalšie kroky. Niekedy však môžu byť vo svojich výrokoch dosť hrubí. Napokon nikto nie je dokonalý.

5. Vodnári milujú súkromie.

V samote sa cítia celkom príjemne. Vodnári radi trávia čas skúmaním svojho vnútorného sveta, premýšľaním o veciach a udalostiach alebo si len užívajú pokoj a ticho. Zdieľať svoje myšlienky a pocity je pre nich veľmi ťažké.

6. Vodnári sú objektívni.

Človek s touto vlastnosťou sa dokáže pozerať na situáciu s nadhľadom a dať skutočne múdru radu. V spore takíto ľudia nebudú presadzovať svoj názor za každú cenu, ochotne budú súhlasiť s tým, čia myšlienka sa im pripadá rozumnejšia.

7. Vodnári sú verní priatelia a partneri.

Pri výbere priateľov sú veľmi dôkladní. S ľuďmi sa zbližujú ťažko, na to potrebujú lepšie spoznať človeka. Ak máte priateľa Vodnára, tak vedzte, že ste dostali toho najspoľahlivejšieho a najvernejšieho druha, ktorý s vami zostane až do konca.

Advertisements

8. Vodnári sú skvelí partneri na rozhovory.

A to je celkom pochopiteľné! Veď sú neuveriteľne inteligentní. Stimulácia mozgových závitov je ich životnou potrebou. Najväčším potešením pre Vodnárov je inteligentná konverzácia.

9. Vodnári sú dobrosrdeční ľudia.

Nie sú konfliktní. A rozhodne nebudú prví, čo začnú nezmyselné hádky. Neradi počúvajú neustále sťažnosti okolia na to, „aký je život ťažký“. Vedia, že sa dá žiť šťastne, len treba sa snažiť a nefňukať. A urobia všetko, čo je v ich silách pre to, aby bol ich život šťastný.

10. Vodnári vedia, čo chcú …

…a ako to dosiahnuť. Sú z nich vynikajúci výskumníci a excelentní vedci (napr. astronómovia a historici). Majú prirodzenú túžbu a sklony k tvorivosti, môžu vyniknúť v umení a humanitných vedách, najmä v poézii. Ich povolaním môže byť hudba, sociálna práca alebo učiteľstvo.

11. Vodnári sú radi medzi ľuďmi.

V dave sa cítia naozaj dobre, živia sa energiou davu.

Advertisements

12. Vodnárom je jedno, s kým sa priatelia.

Je im naozaj jedno, kto ste a odkiaľ pochádzate, aké máte spoločenské postavenie. Vodnári neberú ohľad na privilégiá a hodnosti.

Môžu byť obklopení priateľmi, ale napriek tomu si cenia nezávislosť a súkromie.

13. Vodnári sú od prírody individualisti, nezaujíma ich názor davu. Takíto ľudia robia veci po svojom.

14. Vodnári radi cestujú. Dokonca veľmi často. Cestovanie a dobrodružstvá ich jednoducho lákajú.

15. Vodnári sa vedia prispôsobiť akýmkoľvek ťažkostiam a situáciám. Pre nich neexistujú žiadne prekážky – iba príležitosti.