Prečítate ho za 1 minútu, no zapamätáte si ho na celý život


Rodičia budú skôr či neskôr potrebovať vašu podporu. Zrazu sa budete musieť rozhodnúť: postaráte sa o nich vy sami alebo prenecháte zodpovednosť na iných. Samozrejme, druhá možnosť je oveľa jednoduchšia. Ste však pripravení zbaviť sa najbližších, ktorí vás počas celého detstva obklopovali starostlivosťou a láskou?

„Muž pozval svojho staršieho otca do reštaurácie, na skvelú večeru. Otec bol veľmi starý a slabý.

Ako jedol, na košeľu a nohavice mu padli kúsky jedla. Ľudia v miestnosti odvracali od nich zrak a tvárili sa znechutene, ale syn zostal pokojný. Keď sa navečerali, syn zľahka pomohol otcovi vstať a odprevadil ho na toaletu. Tam otcovi vyčistil nohavice aj košeľu, umyl ho, s láskou mu prečesal sivé vlasy a pomohol mu dať okuliare.

Keď sa vrátili naspäť do reštauračnej sály, stretli sa s takmer úplným tichom. Jediná vec, ktorú bolo počuť, bol rozhorčený šepot o tom, ako sa nemá správať na verejnom mieste, ako sa nesmie roztrúsiť jedlo a tým zbavovať ostatných chuti do jedla. Syn zavolal čašníka, zaplatil účet a keď už odchádzali z reštaurácie, vyskočil od jedného stola starší muž a skríkol:

Advertisements

,,Zdá sa, že ste tu niečo nechali!“

Syn sa rozhliadol, potľapkal sa po vreckách a povedal: „Nie, nič sme si tu nezabudli.“

Vtedy muž hlasnejšie povedal: „Nechali ste tu niečo každému, kto sedí v tejto miestnosti! Nechali ste lekciu pre každého syna a dcéru a nádej pre každého rodiča!“

Ľudia v reštaurácii zrazu zmĺkli. Každý z nich cítil hanbu za odsúdenie týchto ľudí – otca a syna.

Jednou z najväčších ctí, ktorú nám môže osud dať, je starostlivosť o starších rodičov – ľudí, ktorí nám venovali svoj čas, zdravie a peniaze. Oni si VŽDY zaslúžia našu úctu.