Rozhodnutie jedného muža: Nepomáham svojej žene a nikdy to nezmením


Existuje jeden veľmi vážny dôvod, prečo svojej manželke nepomáham a nikdy to nezmením.

Raz ku mne prišiel priateľ na šálku čaju, sedeli sme v kuchyni a hovorili o živote. Počas rozhovoru som vstal a povedal: „Len umyjem riad a vrátim sa.“

Môj priateľ sa na mňa pozrel, akoby som povedal, že idem stavať vesmírnu raketu. S úplným zmätkom a obdivom v hlase povedal: „Som rád, že pomáhaš svojej manželke. Ja tej mojej nepomáham, pretože už niekoľkokrát som jej pomohol a ona ma ani nepochválila. „Minulý týždeň som umyl podlahu, a nepočul som jediné slovko vďačnosti.“

Vrátil som sa na svoje miesto, sedel som vedľa neho a vysvetlil som mu, že ja nepomáham svojej manželke. Moja žena nepotrebuje asistenta, potrebuje partnera. Som jej partnerom a v tomto partnerstve máme rôzne funkcie, ale robiť domáce práce, to nie je „pomoc“.

Nepomáham svojej žene upratovať dom, pretože v tom dome tiež žijem, tak je logické, že tiež musím upratať.

Nepomáham svojej žene variť, pretože chcem jesť, tak si tiež potrebujem navariť.

Nepomáham svojej žene umývať riad, pretože som tiež jedol, umyjem si to čo som použil.

Nepomáham svojej manželke s deťmi, pretože sú to aj moje deti a je mojou povinnosťou byť im otcom.

Nepomáham svojej žene prať, vyvesiť bielizeň a skladať oblečenie, pretože sú to aj moje šaty a aj oblečenie mojich detí.

Nie som pomocníkom v tomto dome, som súčasťou toho domu. Čo sa týka chvály, spýtal som sa svojho kamaráta, že keď naposledy jeho žena upratala dom, oprala šaty, prezliekla posteľnú bielizeň, okúpala deti, navarila obed alebo niečo zorganizovala, či sa jej poďakoval.

Nepoďakoval som jej vyslovene ale pomyslel som si: „Páni moji, drahá! Si úžasná! “

Nezdá sa ti to absurdné? Nie je ti divné, že si raz vo svojom živote umyl podlahu a očakávaš za tieto zásluhy nejakú špeciálnu trofej? Prečo? Chlapče, premýšľal si o tom niekedy?

Možno sa príliš zaujímaš o túto „macho kultúru“, ktorá verí, že všetky domáce práce sú prácou ženy.

Možno si sa kedysi naučil, že všetko sa robí samé, preto nemusíš s ničím pomáhať? Tak teda chváľ svoju ženu spôsobom, ktorým by si chcel byť aj ty chválený, a to rovnakými slovami a s rovnakým pocitom.

Pomôž jej, byť skutočným spoločníkom, a nie hosťom, ktorý prichádza do tohto domu, aby jedol, spal, osprchoval sa a uspokojil svoje potreby. Správaj sa ako doma! U seba doma.

Skutočné zmeny v spoločnosti sa začínajú v našich domovoch. Učte svoje deti skutočným rodinným partnerstvám.