Hľadala si bohatého manžela. Na jej list zareagoval bankár! A toto jej odpovedal…


Táto dievčina si hľadala bohatého manžela prostredníctvom zoznamiek na internete. Toto napísala:

„Nemám v úmysle klamať, prečo som tu. Tento rok budem mať 25 rokov. Som veľmi atraktívna. Mám dobrý vkus a zmysel pre štýl. Chcem sa vydať za mladíka, ktorý zarába viac ako 500 000 dolárov ročne. Možno si myslíte, že som ziskuchtivá, ale nie je to tak. Aby ste tomu rozumeli: v New Yorku platí, že človek, ktorý zarába milión dolárov ročne, patrí do strednej triedy. A ja nechcem byť chudobná chudera.

Moje podmienky nie sú také nesplniteľné. Je na tejto stránke niekto, kto má ročný príjem vyšší ako 500 000 USD? Alebo ste už všetci ženatí? Ešte otázočka: „Čo musím urobiť, aby som sa vydala za takého bohatého muža, ako ste Vy?“

Nikto, s kým som predtým chodila, nezarobil viac ako 250 000 dolárov ročne. Vyzerá to, že je to môj strop. Môžete mi odpovedať na niekoľko otázok, ktoré ma zaujímajú? Napríklad:

1) Kde sa Vy, bohatí slobodní mládenci, zvyčajne zabávate? (Prosím, napíšte svoje obľúbené bary, reštaurácie, telocvične, najlepšie s adresami).

2) Na akú vekovú skupinu mužov sa mám zamerať?

3) Prečo sú skoro všetky manželky bohatých mužov také ošklivé?

Advertisements

4) Ako viete, ktorá žena je dosť dobrá na to, aby bola vašou manželkou a ktorá len milenkou? Viac ako úloha milenky ma zaujíma úloha budúcej manželky.

Už sa neviem dočkať Vašej odpovede.

Vaša kráska.“

Generálny riaditeľ jednej z najväčších amerických bánk jej odpovedal takto:

„Vážená krásavica!

S veľkým záujmom som si prečítal váš príspevok na zoznamke. Predpokladám, že veľa dievčat píše to isté. Dovoľte mi analyzovať Vašu situáciu z investičného hľadiska.

Môj ročný príjem je viac ako 500 000 dolárov. To je presne to, čo hľadáte. Preto som si istý, že neplytvám časom. Ako podnikateľ môžem povedať, že oženiť sa s Vami je nešťastné rozhodnutie z jednoduchého dôvodu. Hneď vám vysvetlím prečo.

To, čo sa snažíte urobiť, je vymeniť „krásu“ za „peniaze“, čiže subjekt A ponúka krásu a subjekt B za to platí. Zdalo by sa, že v tom nie je žiadny háčik.

Advertisements

Napriek tomu je tu jeden veľký problém: vaša krása vybledne, ale moje peniaze sa len tak bezdôvodne nevyparia. Na rozdiel od Vašej krásy sa môj príjem v budúcnosti pravdepodobne znásobí.

Ak použijeme ekonomickú terminológiu, tak my sme ako dve aktíva. Moja hodnota bude stúpať a Vaša klesať. A nie jednoduchým lineárnym, ale geometrickým radom.

Predstavte si, že vzťah s Vami je obchodným aktom. Ako každý obchod na Wall Street, aj tento má svoju pozíciu.

Ak trhová cena Vás ako aktíva klesne, tak ho predáme. Držať vo vlastníctve takýto majetok jednoducho nemá zmysel. Rovnako je to aj s manželstvom, po ktorom tak túžite. Aj keď to znie kruto, najlepším riešením problému s majetkom, ktorý sa rýchlo a rapídne znehodnocuje, je predaj alebo prenájom.

Každý muž, ktorý zarába viac ako 500 000 dolárov ročne, à priori nemôže byť hlupák. Samozrejme, ľudia ako ja budú s Vami len chodiť, ale nikdy si Vás nevezmú. Preto Vám radím, aby ste sa vzdali takýchto vyhliadok. Radšej hľadajte spôsob, ako sama zbohatnete a zarobíte toľko peňazí ročne. Potom sa zvýšia aj Vaše šance nájsť si bohatého blbca.“