10 miest našej planéty, kde si vstup nekúpite ani za obrovské peniaze


Nič na svete nás neláka viac ako práve to čo máme zakázané. Dnes vám ukážeme zakázané miesta našej planéty, kde aj pred najbohatšími ľuďmi Zeme ostávajú zatvorené dvere. Bunkre, tajomné zóny, celé ostrovy a podzemné laboratóriá – to všetko je obklopené množstvom znepokojujúcich príbehov a v očiach verejnosti vyvoláva značný záujem.

1. Hadí ostrov

Hadí ostrov sa nachádza vo vodách Atlantického oceánu, blízko Brazílie. Je to jediné miesto, kde sa vyskytuje jeden z najjedovatejších hadov našej planéty – Krovinár ostrovný. Na zachovanie ich populácie bol ostrov navždy uzatvorený pred verejnosťou. Úrady vydali zákaz vstupu na ostrov a to nielen kvôli vyhynutiu ohrozených druhov, ale aj kvôli bezpečnosti ľudí, pretože návšteva tohto miesta môže mať vážne následky. Záznamy hovoria, že na jeden meter štvorcový pripadá aspoň jeden had.

2. Svetový sklad osiva

Obrovský bunker, ktorý sa nachádza v Nórsku. Jeho hĺbka dosahuje 140 metrov a bezpečnostné opatrenia sú jednoducho výnimočné. A nie bez dôvodu, pretože vo vnútri je uložených viac ako sto tisíc semien rôznych kultúr. Tento sklad vznikol v prípade vážnych katastrof, ktoré by mohli mať globálny charakter. Každá krajina má svoje vlastné oddelenie.

3. Hrobka Qin Shi Huanga

Hrobka cisára Qin Shi Huanga, objavená už v roku 1974, nebola nikdy otvorená. Veľa aktivistov bojovalo za to aby sa v tejto hrobke nevykonávali žiadne ďalšie vykopávky. Citovali skutočnosť, že počas vykopávok mohlo dôjsť k zničeniu alebo poškodeniu vecí, ktoré sú vzácne pre vedu a históriu.

4. Ostrov Surtsey

Nachádza sa v blízkosti Islandu a vznikol v dôsledku erupcií niekoľkých podvodných sopiek. Existuje od roku 1963 a má rozlohu 3 km2. Jeho vznik vzbudil vlnu záujmu medzi vedcami z celého sveta. Ostrov Surtsey je vizuálnym modelom toho, ako sa zrodil život na našej planéte, a aby sme do tohto procesu nezasahovali, nie je dovolené vstupovať na toto územie.

5. Zóna 51

Do roku 2013 americká vláda usilovne popierala všetky fakty a fámy o tzv. zóne 51 a tvrdila, že v ich krajine nič také nie je. Dnes je to najtajnejšia a najzáhadnejšia vojenská základňa na planéte. Nachádza sa 135 km od Las Vegas a je ideálnym miestom na vykonávanie testov nových zbraní a nového vojenského vývoja. Podľa nepotvrdených informácií bola zóna vytvorená na mieste havárie kozmickej lode cudzieho pôvodu, a preto sa tak usilovne snažili samotnú existenciu zóny skryť pred celým svetom.

6. Ostrov Sentinel

Nachádza sa pri pobreží Indie a je uzavretý kvôli domorodcom žijúcim na ňom. Doteraz nemali kontakt s civilizáciou, takže sa indická vláda rozhodla nezasahovať do života tohto kmeňa. Keď nastalo silné cunami, ktoré zasiahlo ostrov, boli im na pomoc vyslané helikoptéry z pevniny. Domorodci ich však privítali paľbou šípov, čím len potvrdili, že si neželajú aby im niekto zasahovali do ich životov.

7. Jaskyňa Lascaux

Jedinečný prírodný úkaz, ktorý sa nachádza vo Francúzsku. Na stenách jaskyne sú neobvyklé a jedinečné kresby, ktoré majú viac ako 17 tisíc rokov. Jaskyňa Lascaux bola dlhú dobu skvelým miestom na exkurzie, ale od istého momentu sa začali obrazy na stenách strácať. Dôvodom bol oxid uhličitý, ktorý človek vydychoval, takže jaskyňa sa pre verejnosť uzavrela.

8. Ostrov opíc

Na pobreží Južnej Karolíny sa nachádza dosť nebezpečné miesto, ktoré je známe pod názvom Ostrov opíc. Žije tam asi 5 tisíc opíc rovnakého druhu. Opice sa tam dostali vďaka úsiliu ľudí z Portorika a ak aj niektoré z nich pôvodne boli infikované herpesom, aktuálne je každý primát nosičom choroby. Ľudia majú striktne zakázaný vstup na ostrov, pretože to môže spôsobiť vážne choroby.

9. Vatikánsky tajný archív

Pápež má nevyčísliteľné množstvo literatúry, ktorá patrí do jeho súkromného archívu a ten sa nachádza v múroch Vatikánu. Iba dĺžka regálov je 90 kilometrov. Podľa informácií, ktoré, žiaľ, nie je možné potvrdiť, asi polovica kníh a materiálov sú zbierky okultnej literatúry z celého sveta.

10. Ostrov Niihau

Od roku 1864 ostrov prešiel ostrov do vlastníctva rodiny Robinsonovcov, čo spôsobilo, že ostrov nemôže nikto navštívit. Na tomto mieste nenájdete žiadny internet ani mobilné spojenie. Taktiež tu nie sú cesty, autá, ani obchody. Elektrická energia je vyrábaná solárnymi panelmi. Príbuzní, ktorí opustili ostrov, sa sem môžu vrátiť len pozvánkou.