Ako roztiahnuť úzku topánku: 5 šikovných tipov od obuvníka


Každá žena má v šatníku určite pár topánok, ktoré sú veľmi krásne a hodia sa k ich obľúbenej blúzke, ale pokiaľ ide o ich nasadenie na nohu, je to test z neba a ísť v nich niekde je neskutočné mučenie. Nemá však zmysel vyhodiť novú topánku alebo ju predať niekomu, kto má menšie chodidlo. Dnes vám prezradíme, ako natiahnuť aj zdanlivo omínajúcu obuv! Existuje niekoľko spôsobov.

Najskôr ju musíte navlhčiť alkoholom alebo okraje potrite vodkou, všetko vo vnútri samotnej topánky. Keď to urobíte, obujte si topánky a skúste v nich zostať obuté aspoň hodinu. Áno, bude to nepohodlné a vaše nohy budú chvíľu trpieť, ale pomôže to zmäkčiť najtvrdšie časti obuvi a topánky budú pružnejšie.


Advertisements

Ďalším spôsobom sú zimné ponožky a fén. Nasaďte si hrubé zimné ponožky, vložte chodidlá (dokonca aj silou) do obuvi, zapojte sušič vlasov a fúkajte horúcim vzduchom cez topánku desať až pätnásť minút. Bude vám teplo, ale kvôli tak krásnym topánkam to hádam vydržíte, však?

Mimochodom, ak je topánka vyrobená z kože, môžete ju skúsiť natrieť ricínovým olejom a nechať to pôsobiť niekoľko hodín. Nezabudnite olej neskôr dôkladne utrieť, aby sa neobjavili mastné škvrny!


Advertisements

Ďalším spôsobom sú sviečky. Pomôžu vám bežné sviečky alebo skôr ich hlavná látka: parafín. Zvnútra potrite obuv parafínom a nechajte ju takto celú noc, najlepšie na balkóne. Potom všetko dôkladne opláchnite, aby na bokoch topánok nezostal žiadny vosk. Odteraz vás topánky už nikdy tlačiť nebudú!

Existuje tiež metóda, ktorú používali naši starí otcovia, ktorí slúžili v armáde. Do topánok alebo poltopánok natlačili vlhký papier a nechali ho tam schnúť. Odstránili ho až keď bol úplne suchý. Najlepší papier na tieto experimenty sú noviny. Vďaka tomu triku obuv zväčší svoju veľkosť o pol čísla.


Advertisements

No a posledný z jednoduchých spôsobov je: dajte vodu do hermeticky uzatvárateľných vreciek, vložte ju do obuvi a celú topánku položte do mrazničky. Áno, znie to veľmi extravagantne, ale zaručene to funguje. Po jednom dni v mrazničke bude vaša topánka presne o jednu veľkosť väčšia!

S pomocou týchto jednoduchých trikov už nemusíte plytvať peniazmi a kupovať si nové topánky, pretože teraz viete ako si dokážete pomôcť, čo najpohodlnejšie. Povedzte to aj svojim priateľom, informujte ich tiež!