Japonská metóda, ako sa zbaviť brucha a narovnať chrbát


S nárastom sedavého spôsobu života má veľa ľudí problémy s chrbticou. Túto jednoduchú a účinnú techniku tvarovania postavy vyvinul japonský lekár Fukutsuji asi pred 10 rokmi. Metóda pomáha zbaviť sa ochabnutého brucha a vracia kostru do prirodzenej polohy.

Stačí cvičiť len päť minút denne a vaše telo výrazne zmení tvar, váš pás sa zoštíhli a chrbát bude rovnejší.

Keď táto metóda bola prvýkrát uverejná, predalo sa viac ako 6 miliónov výtlačkov, ale podstatu tejto techniky možno vyjadriť v niekoľkých vetách a odporúčaniach:


Advertisements

1. Stočte uterák do pevnej rolky dlhej minimálne 40 cm a hrubej 7-10 cm. Obviažte ju tak, aby sa neroztočila.

2. Posaďte sa na tvrdý vodorovný povrch (mäkká posteľ nie je vhodná, lepšie je lehátko, masážny stôl alebo rozložte na podlahu podložku na cvičenie) a položte rolku za seba.

3. Opatrne sa položte na chrbát a rukami pridŕžajte rolku tak, aby bola priečne s telom pod spodnou časťou chrbta – priamo pod pupkom. To je dôležité.

4. Nohy roztiahnite asi na šírku ramien, ale špičky nasmerujte k sebe tak, aby sa palce dotýkali a päty boli od seba vzdialené 20-25 cm.

5. Vystreté ruky dajte za hlavu dlaňami k zemi a spojte malíčky.

Advertisements

6. Dbajte na to, aby sa palce na nohách a malíčky na rukách dotýkali.

7. V tejto polohe zotrvajte 5 minút. Opatrne vstávajte, pretože počas cvičenia sa kosti a kĺby mierne posúvajú.

Ak to budete robiť správne, pocítite, že vaša kostra začína nadobúdať prirodzenú polohu a narovnáva sa. Brucho sa vám bude postupne sťahovať a vnútorné orgány sa dostanú do optimálnej polohy.

Na začiatku je dosť ťažké vydržať 5 minút, preto začnite s kratšími 2-3 minútovými intervalmi. Výsledky budú viditeľné už po mesiaci takýchto jednoduchých cvičení. Je to skvelá alternatíva k cvičeniam na posilnenie chrbtice.