Čo vidíte? Máte 2 možnosti a vaša voľba napovie, ako funguje váš mozog


V posledných rokoch nadobúdajú psychologické testy čoraz väčší význam. Mnohé firmy a verejné inštitúcie ich využívajú pri prijímaní do zamestnania, aby sa dozvedeli viac o potenciálnych uchádzačoch. Používajú ich aj psychoterapeuti, aby lepšie porozumeli svojim pacientom.

Často sa stáva, že to, čo vidíme, odráža spôsob nášho myslenia. Práve preto poskytujú testy zamerané na vnímanie obrázkov také spoľahlivé výsledky.

Pozrite sa na obrázok a povedzte, čo na ňom vidíte. Pripomíname, že si obrázok nemusíte pozorne prezerať, stačí povedať, čo vám ako prvé udrelo do očí.

Takže, čo ste uvideli?

Levia hlava.

Ak sa vám ako prvé zobrazí levia hlava, znamená to, že máte veľmi praktické myslenie. Máte sklon premýšľať o veciach a analyzovať ich. Najlepšie výsledky dosiahnete v takých oblastiach, ktoré si vyžadujú pozornosť a dôkladnosť.

Niekedy ste tvrdohlavý a chcete, aby bolo všetko po vašom. Vtedy by vám nezaškodilo vypočuť si ostatných, tak sa môžete viac dozvedieť. A ak prejavíte empatiu, pomôže to vášmu rozvoju.

Neradi opúšťate svoju komfortnú zónu a nemáte radi prekvapenia a inovácie. Preto sa niekedy obávate budúcnosti. Takže sa snažte učiť nové veci, aby ste sa stali lepšími a pokojnejšími.

Hoci niekedy nie je ľahké prispôsobiť sa situácii, vďaka svojej schopnosti pristupovať k akejkoľvek otázke racionálne, dokážete prekonať všetky ťažkosti a nájsť pre všetko vysvetlenie. Dôležité je nenechať sa uniesť vlastnou výnimočnosťou!

Opica na strome.

Ak ste uvideli opicu na strome, znamená to, že máte veľmi kreatívne myslenie, hlavu vždy plnú originálnych a odvážnych nápadov. Odporúčame vám, aby ste ich uviedli do praxe. Najskôr sa však musíte naučiť správne si všetko zorganizovať, pretože nikdy na nič nemáte čas.

Dokážete vyriešiť akýkoľvek problém, nech by bol akokoľvek zložitý. Je to preto, že vaša predstavivosť a vynaliezavosť vám pomáhajú nájsť východisko aj z takých situácií, ktoré sa iným zdajú bezvýchodiskové. Viete, že každý krok v živote je pre vás dôležitou lekciou a aj z neúspechu dokážete vyťažiť maximum.
Niekedy by ste mali venovať viac pozornosti tomu, čo sa deje okolo vás. Žiť vo svojom vlastnom svete nemusí byť vždy prospešné. Pamätajte, že vaši blízki vás potrebujú, a preto sa neuzatvárajte do seba!