7 spôsobov, ako rozlíšiť skutočný parfum od falošného


Je priam neuveriteľné, v akej miere sú dnes falšované kozmetické výrobky. A parfuméria stojí na prvom mieste v tomto zozname, čo nie je vôbec prekvapujúce, pretože dobrý parfum je slabosť takmer každej ženy.

Aj keď nákup parfumu v stánku na autobusovej zastávke nie je pre vás, mali by ste vedieť, ako rozlíšiť originál od napodobneniny, pretože v súčasnosti môžete na falošné vône dokonca naraziť aj vo veľkých obchodoch, nehovoriac o objednávkach cez internet.

1. Celofánový obal

Celofán, do ktorého je parfumová krabička zabalená, musí byť pevne napnutý, nesmie odstávať a byť pokrčený v švoch. Mimochodom, obalové švy by nemali obsahovať stopy lepidla a mali by byť širšie ako 5 mm.

2. Kartón vo vnútri balenia

Výrobcovia originálnych parfumov na balení nešetria: spravidla dávajú do krabice ďalšiu lepenkovú konštrukciu, ktorá by mala flakón chrániť pred pohybom a poškodením.

3. Nápisy na obale

Napríklad environmentálna značka balenia (dve šípky tvoriace kruh) by mala vyzerať takto: tmavá šípka hore. Celá tlač by mala byť vykonaná efektívne.

4. Dizajn

Falošní výrobcovia sa snažia, aby ich produkt vyzeral ako originál, ale aby sa predišlo súdnym sporom, môžu si meniť písmo, mierne pozmeniť logo, atď. … Buďte opatrní!

5. Vrchnáčik

Vrchnáčik pôvodného parfumu je úplne symetrický (pokiaľ nie je iný návrh) s kvalitným tlačeným vzorom. Mal by dobre sedieť na krku flaštičky a nemal by na voľno visieť.

6. Sériové číslo

Sériové číslo vytlačené (nie nelepené!) na fľaši sa musí zhodovať s číslom na kartónovej krabici.

7. Sklo

Toto je ako sa hovorí, vyššia pilotáž. Každý, kto má v rukách fľašu vysokokvalitného parfumu, vie o čom hovorím! Sklo by nemalo obsahovať vzduchové bubliny a nerovnosti povrchu. Švy by mali byť čisté a rovnakej hrúbky.

A ešte jedna rada, ktorá vám pomôže určiť pravosť voňavky, ale tento test je možné vykonať až doma. Vložte parfumovú fľašu na chvíľu do chladničky: ak sa tekutina zakalí, nanešťastie držíte v rukách napodobneninu…

Buďte pri nákupoch opatrní a uistite sa, že ani vaši priatelia nie sú oklamaní – zdieľajte s nimi tento článok.