3 tajné funkcie vo vašom mobile, o ktorých treba vedieť


1. funkcia

Na číslo 112 môžeme volať z mobilného telefónu v núdzových prípadoch. Platí na celom svete. Ak sa nachádzate mimo oblasti príjmu vašej siete, môžete v prípade núdze zavolať na číslo 112 a telefón vyhľadá tiesňové číslo v dostupných sieťach v danej oblasti.

A ešte jedna zaujímavosť: na toto číslo môžete volať, aj keď je klávesnica na telefóne uzamknutá. Vyskúšajte to (len nenadviažte spojenie).

2. funkcia

Zabudli ste si kľúče v zamknutom aute? Máte k vozidlu kľúč na diaľkové ovládanie? Táto rada by sa vám mohla jedného dňa veľmi zísť.

A to je ďalší dôvod, prečo by ste si mali zaobstarať mobilný telefón. Ak ste kľúče omylom nechali v zamknutom aute a doma máte náhradné, stačí, ak zavoláte domov svojím mobilným telefónom. Držte mobil asi 30 centimetrov od dverí vozidla, zatiaľ čo osoba u vás doma stlačí tlačidlo odomknutia na náhradnom kľúči, ktorý má v blízkosti svojho mobilného telefónu. Vaše vozidlo sa následne odomkne.

Advertisements

Je to skvelá možnosť, ako si ušetriť čas, pretože netreba čakať, kým vám niekto prinesie náhradný kľúč. Vzdialenosť v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. Aj keby ste boli vzdialení na stovky kilometrov, aj tak sa môžete spojiť s človekom, ktorý má náhradné kľúče a odomknúť svoje auto (alebo kufor).

3. funkcia

Ako sa dá zablokovať UKRADNUTÝ mobil? Ak chcete zistiť sériové číslo mobilu, vyťukajte túto kombináciu:

*#06#

Na displeji sa zobrazí 15-miestny kód. Tento kód je jedinečný pre každý telefón. Zapíšte si ho a uschovajte na bezpečnom mieste. Ak vám telefón ukradnú, zavolajte operátorovi a zadajte tento kód. Operátor môže váš telefón zablokovať. Dokonca aj v prípade zmeny SIM karty nikto nebude môcť telefón používať. S veľkou pravdepodobnosťou sa vám nepodarí získať späť svoj mobil, ale aspoň budete vedieť, že ten, kto vám ho ukradol, ho nebude môcť používať.