5 spôsobov, ako sa chrániť pred negatívnou energiou niekoho iného


Naučiť sa neprijímať negatívnu energiu z ľudí okolo nás je veľká duchovná zručnosť.

Empatia je schopnosť rozpoznávať a cítiť emócie druhých ľudí. Sympatia je schopnosť mať súcit s ostatnými ľuďmi. Byť „empatický“ znamená, že absorbujete väčšinu bolesti a utrpenia druhých, čo vás môže negatívne ovplyvniť.

Ak ste niekedy boli v miestnosti s negatívnym človekom, viete aká toxická energia tam môže byť. Naučte sa neabsorbovať negatívnu energiu HYPERLINK „http://thespiritscience.net/2015/08/22/how-to-stop-absorbing-other-peoples-negative-energy/“ iných ľudí – je to veľká duchovná zručnosť.

5 spôsobov, ako sa chrániť pred negatívnou energiou druhých ľudí:

1) Pamätajte si, že nemôžete vyhovieť každému

Ak sa vám niekto sťažuje, neskúšajte sa ho utešiť. Vytiahne z vás energiu a vplyv energie bude závisieť od jeho názoru.

Nie každý vás bude milovať. Ľudia žijú na Zemi kvôli rôznym dôvodom. V prvom rade majte radi seba, vďaka tomu si vytvoríte silové pole, ktoré vás ochráni pred vplyvom názorov iných ľudí.

Advertisements

Pamätajte tiež na to, že nemôžete zmeniť všetkých. Nerobte z toho svoju misiu. Najlepšie čo môžete urobiť je, že nebudete absorbovať energiu, ktorou vás ľudia zahŕňajú.

2) Pri pozývaní ďalších ľudí do vášho života, buďte opatrní

Telo, myseľ a bezprostredné okolie sú vaším chrámom. Koho tam pozvete? Je to otvorená pozvánka? Ľudia si pred vstupom do nej musia utrieť nohy, alebo vám príde normálne, ak do vašej duše vtiahnu špinu?

Ak jedného dňa ponúknete človeku kúsok chleba, nasledujúci deň požiada o bochník. Ak dovolíte niekomu zostať na víkend, následne sa pokúsi zostať na týždeň (alebo dva!). Spočiatku som si myslel, že moja žena je chladná a lakomá voči našim susedom. No potom som si uvedomil, že jednoducho rešpektuje seba a svoj domov, ocenil som jej postoj a prijal ho ako svoj vlastný.

Je skvelé byť veľkorysý, ale existuje tenká línia, ktorá musí byť dodržaná, aby ste neboli rozdrvení. Naučte sa hovoriť nie a cíťte sa pritom normálne.

3) Prestaňte venovať pozornosť kreténom

Aby prežil parazit, potrebuje hostiteľa. Keď sa venujete niekomu inému, dávate mu energiu. Energetickí upíri ukradnú vaše myšlienky a znížia vám dodávky energie. Niektorí ľudia vo vás zasejú negatívnu energiu a potom idú k ďalšej obeti.

Advertisements

Priateľské ucho môže byť úžasná vec, ale je tu opäť čiara, ktorú nikto nemá právo prekročiť.

Možno vás iný človek zaťaží frustráciou z práce, problémami vo vzťahoch alebo dokonca skvelými úspechmi. Všetky tieto emócie vás môžu vyčerpať a negatívnym spôsobom zmeniť váš život.

Majte sa radi, keď ľudia budú mať potrebu posťažovať sa vám, zastavte ich alebo im povedzte, že práve teraz nie ste pripravení si ich vypočuť. Vďaka tomu prestanete absorbovať ich toxickú energiu.

4) Dýchajte v prírode

Choďte von, meditujte, relaxujte a dýchajte. Očistite vodu vo vnútri seba a cvičte. Pohybujte sa ako motýľ: ladne, ale rýchlo.

Dýchanie zvyšuje cirkuláciu krvi v tele a pomáha predchádzať absorbcii energie od ľudí okolo vás. Kráčajte sebavedomo, zdvihnite hlavu a nedovoľte nikomu aby vám pokazil náladu.

Húsenica zje všetko okolo a stáva sa tučným a nehybným tvorom. Aby mohla lietať, musí byť ľahká ako pierko.

5) Prevezmite 100% zodpovednosť za svoje myšlienky a emócie

To ako sa cítite, je 100% vaša zodpovednosť. Vesmír vám posiela ľudí do životov, aby vás otestoval. Vnímanie seba samého je silnejšie ako vnímanie druhých.

Advertisements

Nie ste obeť a nikto nad vami nemá moc. Zamyslite sa nad tým, aké máte myšlienky alebo očakávania v situácii, ktorá vám vadí. Čo robiť ak všetko závisí od úrovne trpezlivosti, podráždenosti alebo súcitu?

Akonáhle preberiete zodpovednosť za svoje činy, spojíte sa so sebou na hlbšej úrovni.

Vytvárajte si situácie, ktoré vám zvýšia energetickú úroveň. Cítite sa dobre pri tejto osobe? Je táto osoba rada, že ste blízko nej? Zaslúžite si skvelý zážitok a nadišiel čas si to uvedomiť.

Veda o ochrane seba pred energiami iných ľudí začína sebapoznaním. Vedzte, že ste hodní šťastia a mieru. Je normálne, povedať nie. Len vy sami ste autorom svojho energetického stavu.