Prečo je sestra v našom živote skutočným darom osudu


Nie je žiadnym tajomstvom, že niekedy je sestra ďalšou provokatérkou. Tí, ktorí ju majú – nádherne chápu, čo tým myslím. Ale v žiadnom prípade vás nemôže sestra rozzúriť do nepríčetnosti či obťažovať, zato môže byť najmilujúcejšou bytosťou.

Sú chvíle keď ste vy a vaša sestra nepriateľmi na život a na smrť a za desať minút z vás budú najlepší priatelia na svete. Platí to aj pre bratov, ale s ohľadom na sestry – je to veľmi bežná situácia.

Naši bratia a sestry sú ľudia, s ktorými trávime väčšinu svojho života. A hoci vzťah medzi nimi nie je vždy dokonalý, ako na obrázkoch v očarujúcich rodičovských časopisoch, ich prítomnosť má veľmi pozitívny vplyv na váš budúci život a na vzťahy, ktoré sa u vás budú kryštalizovať.

Je úžasné: vedieť, že na konci dňa sa môžete podeliť so svojou sestrou o to, čo sa vám dnes prihodilo, smiať sa spolu, kritizovať-ľutovať-podporiť. To je naozaj neoceniteľná podpora.

Nedávne štúdie vedcov potvrdili, že ak máte sestru, je to skutočný dar osudu. Tým sa vo vašom živote môžu pre vás v budúcnosti rozvíjať veľmi užitočné zručnosti.

Sestra vám pomáha rozvíjať sociálne zručnosti, ktoré sú v živote nevyhnutné. Komunikácia je základom každého vzťahu, či už je to práca, štúdium alebo romantické spojenie. Od toho závisí vaša schopnosť vyjednávať, vyjadrovať svoje pocity alebo robiť kompromisy. Aj keď nastane konflikt, budete mať skúsenosti.

Advertisements

Takže, 5 dôvodov, prečo je sestra úžasná a veľmi užitočná:

1. Sesterská láska posilňuje duševné zdravie

Pomáha napríklad posilňovať vaše sebavedomie. Cítite sa lepšie, sebaistejšie, pretože máte sestru.

Sestry majú spravidla tendenciu vysporiadať sa so svojimi súrodencami materiálne. Bez ohľadu na vek. To platí tak pre staršieho brata a sestru, ako pre tú, ktorá sa práve narodila.

Táto „materinská“ starostlivosť je vlastná všetkým dievčatám a ženám. Dáva inému človeku pocit, že ho milujú, oceňujú a v istom zmysle ho bránia a chránia. Sestry skutočne prispievajú k duševnému zdraviu svojich bratov a sestier. Sú jadrom rodiny, zjednotia všetkých naokolo, aj keď v ich blízkosti nie sú rodičia. Takto sa zachovávajú rodinné väzby, zachováva sa teplo domova a príbuzenské vzťahy.

2. Sesterské vzťahy robia ľudí súcitnejšími

To všetko vďaka tomu, že prítomnosť sestry v živote robí človeka láskavejším a citlivejším. Koniec koncov, majú charakteristické črty spoločenského správania ako napr. vedia prejaviť súcit, ovplývajú múdrosťou pri prijímaní rozhodnutí a pri riešení problémov, sú pozorné a úprimné.

Ovplyvňujú ostatných členov rodiny rovnako ako ich rodičia. Oddeľujú a upokojujú bojovníkov, zmierňujú ich, učia ich odpúšťať si a navzájom sa priateliť. Koniec koncov, sestry chápu dočasnosť nepriateľstva, a preto nemôžu prehltnúť, keď sa jedna na druhú hnevá alebo sa nerozprávajú navzájom. Sestry chápu, že keď neexistuje dohoda a jednota, vzťah je v nebezpečenstve.

Advertisements

3. Sestra vás naučí ako riešiť konflikty

V prvom rade, sestra učí umeniu s názvom riešenie konfliktov. Robí to s pomocou empatie, ktorá prispieva k pochopeniu inej osoby, jej tvrdení, hnevu a tak ďalej.

Sestra pripomína, že v prvom rade by sme sa mali na situáciu pozerať očami inej osoby a až potom vyvodiť závery alebo urobiť konečné rozhodnutie.

Sestra vás učí komunikovať s členmi rodiny a robí to tak zručne a presvedčivo, že pre vás nebude ťažké aplikovať tieto znalosti aj mimo rodiny, na úplne iných ľudí.

4. Sestra vás naučí umeniu komunikácie

Pre dievčatá je sestra obrovským plusom, ale ešte väčšia je pre bratov, ktorí majú to šťastie, že vyrastajú so sestrami. Majú možnosť pochopiť komunikáciu v plnej miere, pretože spôsoby komunikácie medzi mužmi a ženami sú diametrálne odlišné.

Vďaka tomu muži lepšie rozumejú ženám, ľahšie dokážu „dešifrovať“ to, čo chcú ženy mužom povedať, pretože vyrastali so sestrami, ktoré ich to učili.

Advertisements

5. Láska sestry vám pomáha získať si nezávislosť

V živote sa môže stať čokoľvek, a nie je pre vás vždy ľahké, brániť seba a svoj názor. A tu prichádza pomoc iných ľudí.

Sestry, bez toho, aby si to uvedomovali, pomáhajú naučiť sa bojovať za to, čomu veria, pretože oni sami si prešli obdobím, kedy boli usadení v našom patriarchálnom svete. Táto skúsenosť je neoceniteľná a ochotne ju zdieľajú so svojimi bratmi a sestrami.

Milujete svoju sestru? Vážite si, že ju máte? Je to skutočný dar, ktorý by sa mali oceniť. Je to obrovský a úžasný dar. Buďte si toho vedomí počas celého života. Možno, keď vyrastú vaše vlastné dcéry a synovia. Príbeh sa bude opakovať …