Postarajte sa o silných! Silní ľudia sú oveľa zraniteľnejší ako slabí


Silní ľudia sú oveľa zraniteľnejší ako slabí. Počas hurikánu sa ohybné trstiny ohýbajú a šuštia pričom borovica sa navždy zlomí a zomrie – hovoria Číňania a oni vedia o čom hovoria.

Silní ľudia nie sú zodpovední len za seba. Ale aj za svojich blízkych. A taktiež za celý svet, ktorý upadol na obežnú dráhu. Pretože sila nás všetkých priťahuje – to hovoria fyzici a oni tiež vedia, čo hovoria.

Silní ľudia nie sú vôbec zdravší alebo silnejší ako všetci ostatní. Presne vedia, že nemajú právo na mdloby a smrť, zatiaľ čo niekto iný je od nich stále závislý. Počas rozsiahleho infarktu sú schopní skočiť do vody, plávať k topiacemu sa dieťaťu, vytiahnuť ho na breh, uistiť sa, že už nie je v nebezpečenstve a až potom vypnú. To hovoria lekári – a lekári za svojho života videli oveľa viac zázrakov ako fyzici a Číňania dohromady.

Silní ľudia sú pritom veľmi osamelí. A nie preto, že by vedľa seba nikoho netolerovali. Jednoducho… Sú silní? Naozaj nikomu nenapadlo, že aj oni môžu byť zranení, vystrašení, osamelí, smutní.

Silní, tichí ľudia chodia po zemi. Nie je to s nimi vždy ľahké a nie vždy príjemné. Niekedy to nie je vôbec pohodlné alebo spoľahlivé. Ale je to ten záchranný čln, ktorý prichádza na pomoc vždy v správny čas.

Starajte sa o silných ľudí.