Netreba sa báť rozchodov


Ľudia sa veľmi boja rozchodov a dokonca aj krátke rozlúčky so všetkými nevyjasnenými vecami v nich vyvolávajú panický strach. „Čo ak v mojom živote sa už nikdy viac nič neudeje?“ Ešte ako udeje.

Prevláda názor, že všetky životné lekcie je lepšie absolvovať na bezpečne vzdialenosti. V ideálnom prípade je najlepšie, ak sa na vzťah pripravíme vopred, ešte skôr ako doňho vstúpime. To platí aj pre všetky dôležité etapy a udalosti v našom živote.

Niekomu sa podarí získať potrebné vedomosti ešte pred osudovým stretnutím a niekto si musí vybojovať svoje šťastie od života. Chcem vás upozorniť, že niekedy je lepšie dať si vo vzťahu pauzu a venovať pozornosť neprebratým životným lekciám, prejsť ich postupne jednu za druhou, než spoločne zničiť to, čo je ešte krehké.

Netreba sa báť rozchodov! Všetko, čo je vaše, sa raz zaručene vráti. Týždeň, mesiac či rok – to je úplne jedno. Všetko vaše sa raz určite vráti, lepšie povedané, v skutočnosti to nikdy nikam ani neodišlo. Rozhodli ste sa, že je koniec, ale život to zariadil tak, že na seba stále narážate. Nedovolí vám však, aby ste sa k sebe priblížili, pretože každý z vás potrebuje čas, aby dozrel. Aby ste dozreli jeden pre druhého alebo pre iného partnera. Nikto nevie, ako sa vaša rozlúčka skončí. Časom sa bodky menia na čiarky a inokedy ostávajú visieť vo vzduchu ako nejednoznačné tri bodky…

Advertisements

Veľmi sa bojíme rozchodov, ale ešte viac sa bojíme zblíženia. Krok v ústrety tomu druhému znamená zborenie vlastných hraníc, rozplynutie ega, nevedno, kde si ty a kde je on, a to je desivé. Dva kroky dozadu sú oveľa bezpečnejšie, veď tak aj tancujeme – krok dopredu, dva kroky dozadu. Priblížiť sa a vzdialiť, túžiť nadovšetko na svete po blízkosti, ale neodvážiť sa vykročiť do neznáma.

Aby sme si pustili blízko k telu iného človeku, musíte sa naučiť spoznávať sami seba. V každom z nás je svetlo aj tieň. Naučte sa prijať svoj tieň, naučte sa milovať toho, kto je v nás, naučte sa byť vďační za to, čo je už v každom z nás.

Ľudia sa nestretávajú náhodne. Každé stretnutie má svoj význam, lenže aký, na to sa nám nie vždy podarí prísť, aspoň nie hneď.

Pauzy sa jedného dňa skončia, rozlúčky nahradia stretnutia a čas ukáže, aké stretnutia to budú. Zatiaľ sa rozvíjajte, prekvitajte, objavujte svoj potenciál, učte sa dávať teplo a starostlivosť svojim blízkym a láska jedného dňa príde sama.