Najcennejšou vecou v živote nie je to ČO máme, ale to KOHO máme


V živote prichádza okamih, keď pochopíme, že materiálne veci nie sú také dôležité. Najdôležitejšia vec sú ľudia, ktorí nás obklopujú.

Ľudia, ktorí sú pre nás naozaj dôležití, sú naším skutočným pokladom. Pretože najcennejšou vecou v našom živote nie je hmotné bohatstvo, ale náš emocionálny prínos.

Niekedy na to zabúdame, inokedy tomu neprikladáme veľký význam. Nakoniec sa však všetko ukáže byť jednoduchšie, keď existuje rameno, o ktoré sa môžeme oprieť.

Nezáleží na tom, čo hovoríme o iných ľuďoch alebo čo hovoria o nás samých, najdôležitejšou a najvýznamnejšou vecou je mať srdce plné lásky a priateľstva. Postupom času začneme viac oceňovať lásku. Chápeme viac, aké dôležité je mať nablízku muža, na ktorého hrudi si môžeme poplakať a ktorého objatie nás zahreje.

Milovať a vážiť si to, čo nás obklopuje, je základom nášho osobného rastu.

Naše emocionálne bohatstvo pozostáva z priateľstiev a milostných vzťahov, zdravých a vzájomných. Predovšetkým je tvorené vzťahmi, ktoré vytvárame počas celého života.

Priatelia a rodina majú pre nás v rôznych fázach života rôzny význam. Je to o našom vývoji, počas ktorého prebieha osobný rast.

Advertisements

A nakoniec chápeme, že tu nie je nič dôležitejšie ako je vzťah. Časom si uvedomíme, že peniaze, práca, dokonalá postava nie sú v našich životoch najcennejšou vecou.

Naše priority sa zmenili.

Náš prístup k rôznym veciam určuje naše priority. V priebehu rokov sa tento postoj samozrejme zmenil. Pri spätnom pohľade si myslíme: „Ako sme sa len zmenili!“

Sme ľudia a ľudia majú tendenciu učiť sa (a preúčať sa). Takéto „školenie“ sa koná vo všetkých oblastiach života.

Postupne si uvedomujeme, že v živote je veľa pominuteľného. Výsledkom toho je, že si viac vážime svoje emocionálne vzťahy s ostatnými ľuďmi. Chápeme, aké dôležité je mať niekoľko ľudí, s kým sa môžeme smiať, plakať, zdieľať svoje skúsenosti.

Takéto spojenie s ľuďmi naozaj potrebujeme. Skôr či neskôr pochopíme, že za peniaze si všetko nekúpime. Iba tí, ktorí sú neviditeľnými niťami spojení s inými ľuďmi, sú skutočne bohatí.
,,Existujú magickí ľudia.“ Ubezpečujem vás, že ste ich videli. Nachádzajú sa vo všetkých kútoch planéty. Navonok sa nelíšia od ostatných ľudí. A správajú sa rovnako ako ostatní. Preto sa ťažko rozpoznávajú. Ale keď spoznáte takú osobu, nikdy na ňu nezabudnete.

Advertisements

Poviem vám tajomstvo, ich mágia je taká silná, že ak sa jej dotknete, bude to navždy. “- Neznámy autor –

Najcennejšou vecou v našom živote sú „kúzelníci“ okolo nás

„Kúzelníci“ sú tí, s ktorými prežívame šťastie. Pomáhajú nám „lietať“, „žiariť“ … Zachránia nás od bolestivých a nepríjemných myšlienok a skúseností.

Napríklad s nimi môžeme zdieľať náš domov, naše záležitosti, myšlienky a pocity. Vytvárame s nimi silné a zdravé vzťahy, ktoré nás obohacujú.

Ich úprimné názory nám pomáhajú znášať frustrácie. Okrem toho sa vďaka nim ľahšie vyrovnáme so životnými problémami a ťažkosťami. Tieto vzťahy nám dávajú lepšie porozumenie v živote, rozvíjajú našu emočnú a sociálnu inteligenciu.

Koniec koncov, iba taký emocionálny zážitok nás učí počúvať iných, porozumieť tomu, čo cítia a prežívajú. Učí nás budovať vzťahy, brať do úvahy záujmy ostatných a efektívne s nimi komunikovať.

Preto je veľmi dôležité nájsť si čas na emocionálne kontakty so svojimi blízkymi. Na jednej strane také emocionálne spojenia podporujú náš záujem o život. Na druhej strane nás povzbudzujú, aby sme sa zlepšili a rozptýlili „mraky“, ktoré občas zatienia naše vzťahy s ľuďmi.

Advertisements

Najcennejšou vecou v našom živote je nepochybne byť úprimný k ľuďom. Budujte s nimi vzťahy, ktoré sú oslobodené od sebectva, pokrytectva a iných negatívnych pocitov.

Koniec koncov, všetci konečne chápeme, že miesto, kde žijeme, sa stáva domovom iba vďaka ľuďom, ktorí nás obklopujú.

Preto je také dôležité milovať a porozumieť ľuďom, ktorí sú súčasťou nášho života. Toto je naše emocionálne bohatstvo, vďaka ktorému môžeme žiť v mieri so sebou samým, ako aj s ostatnými ľuďmi.