Muži, ak chcete, aby vaša dcéru milovali, ľúbte svoju manželku


Pre všetkých mužov s dcérami: samotná myšlienka na to, že vaše dievčatko má „priateľa“, vás privádza do šialenstva. U matiek sa deje to isté.

Táto maličká princezná, ktorá váži tri a pol kilogramu a pred 7 rokmi ste si ju priniesli domov, bude pravdepodobne v najbližších rokoch „zamilovaná“ a po čase si dokonca nájde partnera, spriaznenú dušu. Je to hrozné, však?

Dobrou správou je, že jej môžete ukázať, čo si od muža zaslúži.

Vzťahy a manželstvá sú zložité, to je svätá pravda, ktorú sa vaša dcéra jedného dňa naučí. Sú výzvou pre všetkých ľudí, vrátane láskavých a dobrosrdečných osôb.

Najlepšie (ale zároveň najťažšie), čo môžete pre svoju dcéru urobiť, je simulovať pre ňu, ako zaobchádzať so ženou.

Svoju manželku by ste mali milovať tak, ako chcete, aby milovali vašu dcéru.

Mladé dievčatá sú vnímavé a, bohužiaľ, z filmov, televíznych relácií, časopisov, sociálnych sietí a ich priateľov sa naučia, ako vyzerá a znie láska – alebo si aspoň myslia, že sa naučia.

Je však vysoko pravdepodobné, že ten, s kým sa prvýkrát stretne, bude na míle vzdialený od „pravej“ a „správnej“ lásky.

Vy a len vy s tým môžete bojovať a to nasledovne: pekne sa správajte k jej matke (k vašej manželke) a dcéru veľmi ľúbte.

Všetko sa začína doma – u vás a vašej manželky. Vždy ju rešpektujte. Pri každej príležitosti ju držte za ruku a pobozkajte ju.

Usmievajte sa na ňu. Majte s ňou očný kontakt. Keď rozpráva, pozorne počúvajte. Otvorte jej dvere. Prebuďte v nej sebadôveru. Chváľte ju za dosiahnuté úspechy.

Povzbudzujte ju, keď to potrebuje. Ak potrebuje podporu, majte s ňou súcit. Vydajte sa s ňou na dobrodružstvo. Povedzte jej, že je krásna, zvnútra aj zvonka, a často jej to opakujte.

Vaša dcéra viac než seba, miluje svoju matku; je rada v jej spoločnosti. Puto medzi matkou a dcérou je také silné, že matky a ich dcéry majú tendenciu žiť svoje životy paralelne. A vaše porozumenie vám pomôže pri realizácii:

Vzťah s vašou ženou je oveľa viac ako len vy a ona.

Najväčší dar, ktorý môže otec dať svojej dcére, je láska k jej matke.