Intímnejšie ako sex: 5 vecí, ktoré upevnia váš vzťah


Keď hovoríme o intimite, často prvá vec, ktorá nás napadne, je telesný kontakt. V skutočnosti je však na svete oveľa viac vecí, ktoré sú intímnejšie ako sex. Ak ich budete robiť, budete si neuveriteľne blízki.

1. Spite v objatí

Hovorí sa, že v akej polohe spia partneri, taký je aj ich vzťah. Je na tom niečo pravdy. Psychológovia tvrdia, že keď muž spí v objatí so ženou, znamená to, že vo vzťahu je všetko v poriadku a romantické obdobie pokračuje.

Ak je vám spolu príjemne a pohodovo, vo vzťahu znamená to oveľa viac ako chvíľkové radovánky.

2. Starajte sa o druhého, keď je chorý

Je ľahké mať niekoho rád, keď je zdravý, vitálny a šťastný. Keď je však váš drahý chorý, nebýva to s ním ľahké. Vtedy treba mať na pamäti, že v čase choroby treba svojho partnera čo najviac podporovať, aby cítil, že je pre vás skutočne dôležitý.

Advertisements

3. Povedzte si navzájom o svojom detstve

Pravdepodobne v sebe nosíte niečo z detstva, o čom sa nedokážete nikomu zdôveriť. Ale ak ste našli toho pravého, asi by stálo za to poodhaliť tajomný závoj svojho života. Detské tajomstvá sú natoľko intímne, že ich prezradíme len málokomu. Ak to urobíte, určite si budete oveľa bližší.

4. Cestujte spolu

Podstata človeka sa nikdy tak neprejaví, ako počas cestovania. Budete mať možnosť uvidieť všetky jeho silné a slabé stránky za nepredvídateľných okolností. Potom ruka v ruke môžete prekonávať všetky ťažkosti. Čo úprimnejšie môže byť vo vzťahu?

5. Počúvajte spoločne hudbu

Nič tak nezbližuje, ako jeden prehrávač na dvoch. Vytvorte si zoznam obľúbených skladieb a spolu ich počúvajte. Podeľte sa o dojmy. To skutočne upevňuje vzťah.