List tínedžera rodičom: „Existujú aj horšie veci, ako len zlé známky“


Bol posledný deň školy. Otec, ktorý prechádzal okolo izby svojho syna, si všimol, že je všetko upratané a dokonca je ustlaná aj posteľ. Zdalo sa, že si syn zobral všetky svoje veci a odišiel. Podozrenia otca ešte zvýšil list položený na prázdnom stole. Na ňom bolo vlastnoručne synom napísané „Otcovi“. Trasúcimi rukami muž otvoril obálku a prečítal:

„Drahý otec,

Som nútený ti písomne oznámiť, že spolu s mojou novou priateľkou musím ujsť z domu, keďže viem, že s mamou by ste robili scény. Veľmi ju ľúbim. Vedel som však, že nám náš vzťah určite neschválite kvôli jej piercingu, tetovaniam, motorkárskemu oblečeniu a skutočnosti, že je odo mňa oveľa staršia. Nie je to však len o citoch. Je tehotná.

Advertisements

Volá sa Sára. Je presvedčená, že spolu budeme šťastní. Koniec koncov už má v lese príves a celú horu palivového dreva, ktoré nám vystačí na celú zimu. Snívame o tom, že budeme mať veľa detí. Sára mi otvorila oči v tom, že marihuana nie je v skutočnosti taká škodlivá. Plánujeme ju pestovať nie len pre seba, ale aj ju predávať iným, aby sme teda mali dosť peňazí na kokaín – v miernych dávkach tiež nie je škodlivý. A medzitým sa budeme modliť, aby sa už konečne našiel liek na AIDS, aby sa Sára vyliečila – veď si to zaslúži!

Neboj sa o mňa, oci, veď mám už 15, dokážem sa už sám o seba postarať. Raz prídeme na návštevu, aby sme vás zoznámili s vnúčatami.

S láskou, tvoj syn Joshua.

P.S. Oci, všetko som si to len vymyslel. Som u Jasona. Len som ti chcel pripomenúť, že sú aj horšie veci, ako len zlé známky v žiackej knižke (je na stole v kuchyni). Zavolaj mi, keď sa budem môcť vrátiť! Milujem vás!“