Dosť bolo klamstiev: pohľad čestného muža na ženské telo


Každá žena chce byť krásna a milovaná. Je to úplne prirodzené. Ale je ťažké pochopiť, prečo mnohé začínajú vzťah klamstvom.

Jeden muž sa rozhodol povedať nám, ako sa v skutočnosti pozerá na ženy.

„Vnímam každú ženu: mladú, zrelú, krásnu svojím spôsobom a každú s vlastným šarmom. Všimol som si, že všetky ženy sa vzdávajú svojej prirodzenej príťažlivosti a chcú byť ešte krajšie. Majú vlastnú predstavu o kráse.

Zvlnené vlasy, namaľovanú tvár, odhalené nohy… Svoju prirodzenú krásu skrývajú za mejkapom. A všetky sú rovnaké ako bábika Barbie na súťaži Miss Universe. Avšak všetky takéto „misky“ priťahujú rovnakých Kenov, s ktorým nebudú mať žiadnu budúcnosť.

Neočakávajte, že si nájdete princa, ak nedokážete byť prirodzenou princeznou.

Ak sa snažíte robiť všetko pre to, aby ste vyzerali ako modelka, pripravte sa na to, že budete mať pri sebe rovnakého narcisa. Ak budete manipulatívna, nájdete si presne takého muža. Ak budete chcieť silou mocou ostať mladá, stretnete infantilného partnera.

Nemá zmysel snažiť sa druhých oklamať. Lebo aj svet k vám nebude úprimný.

Advertisements

Ale nie. Klamstvo je veľmi tvrdé slovo. Za všetkým stojí obyčajný strach z toho, že sme neatraktívni a škaredí. Dovoľte mi poznamenať, že neexistujú škaredé ženy. Existujú len také, ktoré sa snažia všetkých presvedčiť o opaku.

Veľa času venujete svojmu vzhľadu, hovoríte o svojej kráse a o správnom líčení a účese. Ale čo sa za tým všetkým skrýva? Áno, vidíme vyblýskaný obrázok. Ale čo je pod ním? Prázdno?

Nepriťahujú ma nič nehovoriace, nalíčené bábiky. Je mi jedno, akú má žena tvár. Nevzrušuje ma jej postava a už vôbec nie jej nahota. Príťažlivosť je ukrytá oveľa hlbšie. Tam, kde mnohí vôbec krásu nehľadajú – v duši.

Nezamilujeme sa do hrubého mejkapu, ale do prirodzenej krásy. Všetko ostatné sa prejaví neskôr.

Zamilovaný romantik nebude ospevovať normy krásy. Stratí rozum pri štíhlej žene rovnako ako pri plnšej. A sám bude úprimne prekvapený, ako veľmi sa jeho zásady zmenili.

Ale aj tak si myslím, že žena je najkrajšia vtedy, keď je gravidná. Vtedy ju vôbec nezaujíma vonkajší svet. Všetka jej pozornosť, všetky jej myšlienky sú upriamené na dieťa. Vyzerá oveľa ženskejšie ako všetky tie modelky na vysokých podpätkoch a v krátkych sukniach.

Nie sme zvieratá, aby sme sa pozerali len očami. Pozeráme sa srdcom. Všímame si všetko: chôdzu, gestá, pôvab – a ten sa nedá kúpiť.

Advertisements

Ale vy, milé dámy, ani netušíte, aké to môže byť pre vás jednoduché. Nemusíte sa meniť na niekoho iného. Stačí, že jednoducho ste. Nemyslite si, že muža zaujíma len vzhľad. Časom prenikne aj k vnútornej podstate.

Každá krásavica si nájde obdivovateľa, princa, romantika – podľa toho, ako ho nazvete. Ale svoju krásu skrývať nemusíte. Ani ju neukazujte. Jednoducho buďte taká, aká ste.