Babička mi zvykla hovoriť: „Boj sa mužov, ktorí sú príliš vášniví“ – drsné rady od babičky


Babička mi zvykla hovoriť:
– Princov je málo a majú príliš radi seba a svojich drakov. Je ich dosť len pre hlupane, ktoré sa nevedia samy dostať z nejakej smradľavej diery a snívajú len o bielych mercedesoch. Načo by ti to bolo? Vezmi si dobrého židovského chlapca a ten ti kúpi auto akejkoľvek značky a farby. Aj výplatu ti bude nosiť domov.

Babička mi zvykla hovoriť:
– Boj sa mužov, ktorí sú príliš vášniví. Neprinesú ti nič – okrem dobrého sexu, poriadneho hlavy bôľu a veľkého trápenia. Sú ako nezmyselný a ničivý oheň, ktorý nehreje, nedá sa na ňom variť jedlo, neroztopí ľad. Len všetko spáli do tla – vieru v ľudí, nádej a lásku. Keď Prometeus priniesol ľuďom oheň, mal na mysli niečo iné. Ale asi bol Žid a zle ho ľudia pochopili (nás Židov vždy zle chápu).

Babička mi zvykla hovoriť:
– Ak chceš nejakého človeka poslať do hája, tak sa drž toho smeru. Ukáž človeku cieľ, nakresli mu mapu, daj mu zázračné klbko alebo kopanec. Uisti sa, že sa dostane do cieľa.

Babička mi zvykla hovoriť:
– Nikdy nerob unáhlené závery a tvrdé rozhodnutia. Posaď sa a chvíľu si poseď. Vypočuj si dobrú hudbu, dobre sa najedz, usmej sa a ver mi, že potom už nebudeš musieť o ničom rozhodovať.

Advertisements

Babička mi zvykla hovoriť:
– Ak všetci naokolo tvrdia o niekom, že je kretén, never im na slovo. Je možné, že mu iba závidia. Daj si s dotyčným víno, rozrieď ho ďalšími ostrejšími nápojmi a keď budete mať obaja dobre pod čapicou, potom budeš môcť spoznať pravdu. Či si s ním ešte vypiješ alebo už nie.

Babička mi zvykla hovoriť:
– Nepúšťaj sa do bezduchých sporov o náboženstve, politike alebo sexuálnych menšinách. Nikdy o ničom nepresvedčíš hlupákov, čo sa hádajú na takéto témy. To by znamenalo, že už na začiatku zaujímaš postoj nielen porazeného, ale aj hlupáka.

Babička mi zvykla hovoriť:
– Nemusíš byť dobrá. Dobrosrdečnosť je relatívny pojem a každý ju chápe po svojom. Buď však objektívna a spravodlivá.

Babička mi zvykla hovoriť:
– Vždy daj človeku tri šance. V skutočnosti ich nedávaš jemu, ale sebe. Dávaš si šancu, aby si neprepásla niečo dôležité, aby si si nepokazila karmu a aby si sa naučila niečo nové. Ak však dotyčný zlyhá aj po troch šanciach, pošli ho kade-ľahšie a neopováž sa k nemu niekedy vrátiť.

Babička mi zvykla hovoriť:
– Buď hrdá, ale nebuď namyslená. Hrdosť v tebe podporuje dôstojnosť. Je dôstojné ospravedlniť sa za chybu. Je dôstojné prijať úprimné ospravedlnenie. Je dôstojné dať niekomu svoje slovo. Nie je dôstojné byť namyslenou mrchou, ktorá si myslí, že je lepšia ako všetci ostatní.

Advertisements

Babička mi zvykla hovoriť:
– Neboj sa, že si narobíš nepriateľov. Potrebuješ ich, lebo ťa motivujú. Obávaj sa však zlých priateľov, ktorí ťa zvádzajú z cesty a ťahajú ku dnu.

Babička mi zvykla hovoriť:
– Len si sadni na breh a čakaj. Čas je fenomén, ktorý dokáže všetko vyriešiť.