Žijete tak, ako si zaslúžite


Prečo sú niektorí ľudia zdraví a iní nie? Prečo má niekto úžasného manžela alebo nádhernú manželku, dobré deti, v rodine pokoj, súlad, harmóniu a u iných to tak nefunguje?

Prečo má niekto šťastie na dobrú prácu, možno to prerastie až k slušnému podnikaniu a jeho finančná situácia je len príjemná a druhí sa doslova trápia, prežívajú z ruky do úst a ani s prácou nie sú spokojní?

Zastavte sa na chvíľu, rozhliadnite sa … Myslím tým po celom svete, pozrite sa na svoj život zhora a premýšľajte o tom, ako ste dnes skončili a aké okolnosti, podmienky a situácie tomu predchádzali? Prečo máte teraz to, čo máte, a vo vašom vnútri sa odohrávajú určité emocionálne reakcie?

Odpoveď je veľmi jednoduchá a krátka: pretože si to zaslúžite.

A tu nie je nikto, kto by mohol uplatniť nárok, iba pre seba. Máte toho partnera, tú prácu, tie deti, to zdravie a také množstvo peňazí, ktoré si zaslúžite. V hrudi začína protest? 🙂 Takže sedíte vo svojej „bubline“. Pokiaľ ju neopustíte a nepozriete sa na seba zo strany, život sa nezmení k lepšej (alebo \ a k požadovanej) strane.

Advertisements

Všetko je dané osobnou dôstojnosťou

Čo je to abstraktná koncepcia a ako ju zmerať? – pýtate sa.

Povedzme, že dôstojnosť je gradácia stavu vnútornej zrelosti, múdrosti (zahŕňa to aj pochopenie zákonov vesmíru) a vnútornej čistoty. Miera dôstojnosti nie je určená samotnou osobou. Preto sa nepohoršujte: Som hodný, prečo mi to nedali? Alebo sa to snažíte vziať, mysliac si, že som toho hodní – márna snaha. Je to ako kúpiť auto na úver a po chvíli ho rozobrať. K dispozícii je kredit ale žiadne auto.

Všetci sme prišli na svet, aby sme sa zmenili a rozvíjali. Ak sa človek prestane vyvíjať, aktivita v jeho živote upadne, až sa úplne degraduje. Ukazovateľom nášho vývoja je reakcia zo sveta okolo nás: spoločnosť, v ktorej sa nachádzame, formovanie určitých okolností a situácií, ktoré nám priamo alebo nepriamo naznačujú stav vecí v našich životoch a tak ďalej.

Všetko na svete je v krehkom vzťahu „rovnováhy“

Takzvaná rovnováha je tu skôr iluzórnym konceptom a pracuje na princípe váh: jedna misa je vo vás, druhá je vonku. Čo a koľko v sebe obsahujú, bude vo vonkajšom svete reagovať s určitými zmenami a v určitom množstve. Napríklad osoba v prenatálnom období utpela traumu, keď jej matka chcela podstúpiť potrat, potom v detstve mala na otca alebo matku nevedomé nároky, v mladosti zažila neopätovanú lásku, ktorá na nej tiež zanechala určitú stopu. Keď daná osoba nie je vysporiadaná vnútorne sama so sebou, nebude to mať ľahké ani v živote: vzdá sa života ako celku, izoluje sa od pozemského plánu, vo svojom partnerovi získa niečo, čo nespracovala a tak ďalej.

Advertisements

Alebo

Možno takto:

Počuli ste holografickú teóriu sveta? Mnoho vedcov sa drží tejto teórie. Stručne povedané, dá sa to vyjadriť starovekými múdrejšími slovami „to, čo je hore je rovnaké ako dole“ (Hermes Trismegistus).

Preto, či sa vám to páči alebo nie, musíte si priznať, že ak chcete zmeniť svet okolo seba, musíte začať so sebou. Je zbytočné brať lieky, meniť partnerov, pracovať, hnevať sa na deti, trpieť nedostatkom peňazí a tak ďalej.

Na úvod si treba pripomenúť okolnosti, v ktorých sa nachádzate – ukazujú vašu úroveň rozvoja a sú východiskovým bodom s cieľom načrtnúť, ako, kde a kde stojí za to pohybovať sa, aby ste dosiahli, čo chcete. Úprimná vďačnosť za to, čo máte, je tiež ukazovateľom vašej dôstojnosti (čítajte: múdrosť a vnútorná čistota) ak sa chcete posunúť ďalej.

Pri práci na sebe vo všetkých oblastiach života dostanete zo sveta odpoveď. Urobila prácu – má výsledok. A ten bude priamoúmerný vášmu úsiliu. A tu ide o mieru spôsobilosti. Je pravdepodobné, že sa vám bude zdať, že ste odviedli skvelú prácu, ale dostali ste málo …. vôbec nie. Hranice nie je určené človekom. Nie ste spokojní s výsledkom? Takže niekde ste si dali voľno, možno na to vplýval nedostatok vedomostí a prácu ste nedokončili.

Keď sa pohybujete smerom k lepšiemu životu, prostredníctvom vedomostí a práce na sebe budete rozvíjať citlivosť a budete môcť cítiť a porozumieť tomu, čo skutočne potrebujete, svojim skutočným túžbám a príležitostiam a tomu, čo musíte urobiť, aby ste to dosiahli (hovoríme o materiálnych a o nehmotných zložkách sveta). A tiež môžete pochopiť, čo si zaslúžite, na čom stále musíte pracovať, aby ste sa stali hodnými a dostali to, čo chcete, a na čo sa vesmír sústredil, keď ste získali tento alebo iný dar.