Ak nedokážete odpustiť, rozíďte sa! 5 vecí, ktoré mužom nesmiete odpustiť a 5 vecí, nad ktorými je lepšie privrieť oči


My ženy sa často riadime svojimi citmi a nie rozumom. Kvôli tomu vznikajú vo vzťahoch problémy, ako sa vraví, pre nič za nič. Mnohí ľudia nechápu, s čím sa ešte môžu zmieriť a pred čím by mali ozlomkrky utekať.

Uvádzame 5 vecí, ktoré sa nedajú odpustiť a pre ktoré sa treba rozísť.

1. Nevera

Nech by vám akokoľvek sľuboval, že sa to viac nestane, nech vás ani nenapadne mu odpustiť. Aj keď si poviete, že obrátite tento čierny list, vaša dôvera sa tým naštrbí. Utrápite tak seba aj jeho podozreniami. Každých päť minút meškania bude prebúdzať vo vašej hlave bujné fantázie. Ak sa nechcete nervovo zrútiť, nájdite v sebe silu rozísť sa so záletníkom.

2. Fyzické násilie

Boh stvoril muža a ženu, aby ju chránil. Muž, ktorý ponižuje a znevažuje ženu, sa nemôže nazývať mužom. V takomto vzťahu nie je miesto pre úctu, ktorá je základom dobrej rodiny. Upevňovať si sebavedomie na úkor ženy a demonštrovať silu, to je posledná vec, na ktorú sa zmôže len slaboch. Ak ťa muž bije, znamená to, že si ťa neváži a nemiluje ťa!

Advertisements

3. Lakomosť

Nejde o drahé dary, autá alebo diamanty. Ale muž, ktorý sa snaží do posledného centu rozdeliť účet v reštaurácii, alebo ktorý šetrí na kúpe pančúch, nevzbudzuje úctu a je lepšie od neho odísť. Čím skôr, tým lepšie!

4. Závislosť

Bývalí alkoholici, gambleri alebo narkomani, žiaľ, neexistujú. Samozrejme, že sú aj takí, ktorí našli v sebe silu prekonať závislosť, ale ich počet je zanedbateľný a nikto nemôže zaručiť, že pod silným stresom nezlyhajú. Bez ohľadu na to, ako veľmi vás ubezpečuje, že „má všetko pod kontrolou“, nepočúvajte ho. Lepšie je poučiť sa zo skúseností miliónov žien, ktoré premárnili život vo vzťahu so závislým človekom a samy sa stali neurotičkami.

5. Týranie detí

Ak takéto charakterové „vlastnosti“ vo vzťahu k sebe ešte možno prehliadnuť, tak v prípade detí to neplatí. Žiadne dieťa by nemalo žiť v atmosfére strachu a násilia. Tieto deti si potom odnášajú do dospelosti kopu nevyriešených tráum z detstva a stávajú sa potenciálnymi klientmi psychiatrov. Neničte deťom život len preto, aby ste nezostali samé.