VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

21 vecí, ktoré svojej dcére musíte povedať

Like? Daj Like!

Byť matkou je obrovské šťastie. Zároveň je to však veľmi ťažká práca. Je dôležité vysvetliť vášmu potomkovi, že svet nie je taký jednoduchý a krásny, ako sa opisuje v rozprávkach. Každý hovorí, že väčšinu výchovy a tiež ťažkostí života, musí v spoločnosti zachraňovať matka. Jej hlavná úloha je pripraviť svoje dieťa na problémy v dospelosti.

Sme zvyknutí vychovávať dievčatá ako princezny, a to právom. Malo by sa im však tiež povedať, že na ceste života môžu existovať ťažkosti, ktoré sa musia prekonávať s hlavou hore.
Povedzte vašej dcére týchto 21 právd skôr, ako vstúpi do dospelosti.

Vychova dcéry:

1. Láska nie vždy znamená šťastie. Z neúspešného vzťahu si musíš vziať ponaučenie aby si do budúcna vedela rozpoznať chyby. V žiadnom prípade by si však nemala stratiť vieru v lásku.

2. Byť šťastnou je životná voľba. Šťastie sa sústreďuje nielen na peniaze, kariéru a materiálne bohatstvo.

3. Človek musí byť pri mužoch opatrný. Je dôležité vedieť, že za krásnymi slovami a skutkami sa môže skrývať iba osobný krátkodobý záujem.

4. Hlavnou vecou je vážiť si samú seba a milovať sa. Žiadny človek nemá právo biť ťa, urážať ťa alebo ponižovať. Človek musí mať odvahu zbaviť sa nezdravého vzťahu.

5. Musíš sa naučiť počúvať intuíciu a nenechať sa oklamať prvým, kto prichádza. Nie všetci ľudia sú dôveryhodní.

6. Mnoho priateľov sa len naoko pretvaruje, pričom priateľstvo ako také u nich neexistuje. Len tí, ktorí budú s tebou v šťastí aj v chudobe, majú dovolené byť v tvojej blízkosti.

7. Netreba zadržiavať slzy. Silné aj slabé ženy plačú. Emócie musíš dostať von! Koniec koncov, zdravie ženy priamo závisí od psycho-emocionálneho stavu.

8. Vzhľad je pre ženu dôležitý, ale nie hlavný. Vnútorná krása, ktorú vyžaruje, ozdobuje každú ženu, aj keď mladosť pominie.

9. Než niečo urobíš, musíš popremýšľať aj o dôsledkoch, s ktorými budeš potom musieť žiť. Nemala by si sa riadiť davom, vždy by si si na veci mala uobiť svoj názor.

10. Je potrebné rešpektovať ostatných ľudí a želať im veľa šťastia. To sa však dá dosiahnuť iba sebaprijatím a sebamilovaním.

11. Nauč sa akceptovať kritiku, avšak neber si názory druhých príliš blízko k srdcu. Môžu jednoducho na teba žiarliť alebo mať nízku sebaúctu. Sebadôvera je kľúčom k úspechu.

12. Ľudia nie sú vždy úprimní a často klamú. Človek sa musí naučiť oddeľovať pravdu od lží.

13. Neodkrývaj pred ostatnými oblasti tvojho osobného života. Obzvlášť nehovor o konfliktoch a ťažkostiach v rodine. Nie je potrebné vyvolávať závisť a hnev.

14. Musíš byť spokojná s tým, čo máš. Neprestávaj však konať, aby si ešte vylepšila to čím disponuješ.

15. Je potrebné mať v živote cieľ. Byť schopný plánovať svoje záležitosti a určiť si priority. Samé od seba sa nedeje nič.

16. Život človeka má každý vo svojich rukách. Aj keď si silná osoba, musíš byť nezávislá. Nedovoľ, aby ti niekto diktoval a plne ovládal tvoj život.

17. Dobré treba robiť potichu. Netreba sa tým chváliť.

18. Človek musí byť schopný odpustiť. Pre tvoje dobro by si v sebe nemala hromadiť hnev a urážky.

19. Vzťahy sú vždy ťažké. Ak vidíš vzťah bez problémov, tak ten sa už dávno skončil. Hlavnou vecou je prekonať všetko spolu, hovoriť o konfliktných situáciách a dokázať urobiť kompromis.

20. Nenechaj sa vtiahnuť do minulosti. Tý by sa mala stať iba históriou. Je dôležité žiť tu a teraz a premýšľať o budúcnosti.

21. Život je úžasný! Existujú aj problémy ale vždy ich presvieti jasný lúč slnka.

Vmarkus na facebooku