21 vecí, ktoré svojej dcére musíte povedať


Byť matkou je obrovské šťastie. Zároveň je to však veľmi ťažká práca. Je dôležité vysvetliť vášmu potomkovi, že svet nie je taký jednoduchý a krásny, ako sa opisuje v rozprávkach. Každý hovorí, že väčšinu výchovy a tiež ťažkostí života, musí v spoločnosti zachraňovať matka. Jej hlavná úloha je pripraviť svoje dieťa na problémy v dospelosti.

Sme zvyknutí vychovávať dievčatá ako princezny, a to právom. Malo by sa im však tiež povedať, že na ceste života môžu existovať ťažkosti, ktoré sa musia prekonávať s hlavou hore.
Povedzte vašej dcére týchto 21 právd skôr, ako vstúpi do dospelosti.

Vychova dcéry:

1. Láska nie vždy znamená šťastie. Z neúspešného vzťahu si musíš vziať ponaučenie aby si do budúcna vedela rozpoznať chyby. V žiadnom prípade by si však nemala stratiť vieru v lásku.

2. Byť šťastnou je životná voľba. Šťastie sa sústreďuje nielen na peniaze, kariéru a materiálne bohatstvo.

3. Človek musí byť pri mužoch opatrný. Je dôležité vedieť, že za krásnymi slovami a skutkami sa môže skrývať iba osobný krátkodobý záujem.

Advertisements

4. Hlavnou vecou je vážiť si samú seba a milovať sa. Žiadny človek nemá právo biť ťa, urážať ťa alebo ponižovať. Človek musí mať odvahu zbaviť sa nezdravého vzťahu.

5. Musíš sa naučiť počúvať intuíciu a nenechať sa oklamať prvým, kto prichádza. Nie všetci ľudia sú dôveryhodní.

6. Mnoho priateľov sa len naoko pretvaruje, pričom priateľstvo ako také u nich neexistuje. Len tí, ktorí budú s tebou v šťastí aj v chudobe, majú dovolené byť v tvojej blízkosti.

7. Netreba zadržiavať slzy. Silné aj slabé ženy plačú. Emócie musíš dostať von! Koniec koncov, zdravie ženy priamo závisí od psycho-emocionálneho stavu.

8. Vzhľad je pre ženu dôležitý, ale nie hlavný. Vnútorná krása, ktorú vyžaruje, ozdobuje každú ženu, aj keď mladosť pominie.

9. Než niečo urobíš, musíš popremýšľať aj o dôsledkoch, s ktorými budeš potom musieť žiť. Nemala by si sa riadiť davom, vždy by si si na veci mala uobiť svoj názor.

10. Je potrebné rešpektovať ostatných ľudí a želať im veľa šťastia. To sa však dá dosiahnuť iba sebaprijatím a sebamilovaním.

Advertisements

11. Nauč sa akceptovať kritiku, avšak neber si názory druhých príliš blízko k srdcu. Môžu jednoducho na teba žiarliť alebo mať nízku sebaúctu. Sebadôvera je kľúčom k úspechu.

12. Ľudia nie sú vždy úprimní a často klamú. Človek sa musí naučiť oddeľovať pravdu od lží.

13. Neodkrývaj pred ostatnými oblasti tvojho osobného života. Obzvlášť nehovor o konfliktoch a ťažkostiach v rodine. Nie je potrebné vyvolávať závisť a hnev.

14. Musíš byť spokojná s tým, čo máš. Neprestávaj však konať, aby si ešte vylepšila to čím disponuješ.

15. Je potrebné mať v živote cieľ. Byť schopný plánovať svoje záležitosti a určiť si priority. Samé od seba sa nedeje nič.

16. Život človeka má každý vo svojich rukách. Aj keď si silná osoba, musíš byť nezávislá. Nedovoľ, aby ti niekto diktoval a plne ovládal tvoj život.

17. Dobré treba robiť potichu. Netreba sa tým chváliť.

18. Človek musí byť schopný odpustiť. Pre tvoje dobro by si v sebe nemala hromadiť hnev a urážky.

Advertisements

19. Vzťahy sú vždy ťažké. Ak vidíš vzťah bez problémov, tak ten sa už dávno skončil. Hlavnou vecou je prekonať všetko spolu, hovoriť o konfliktných situáciách a dokázať urobiť kompromis.

20. Nenechaj sa vtiahnuť do minulosti. Tý by sa mala stať iba históriou. Je dôležité žiť tu a teraz a premýšľať o budúcnosti.

21. Život je úžasný! Existujú aj problémy ale vždy ich presvieti jasný lúč slnka.