18 tipov Sigmunda Freuda na pomoc pri odstraňovaní úzkosti a lepšom pochopení samého seba


Veľký psychoanalytik Sigmund Freud zvečnil svoje meno pretože objavil nevedomie. Chápal, v čom spočíva dráma ľudskej duše a čo je potrebné na jej uzdravenie. Ponúkame Vám 18 Freudových tipov, ktoré vás nasmerujú na správnu cestu, pomôžu vám odstrániť pocit úzkosti a lepšie porozumieť samému sebe.

1. Tajomstvo ľudskej duše spočíva v psychických drámach z detstva. Dostaňte sa na dno týchto problémov a uzdravenie príde.

2. Človek sa zotavuje tým, že dáva svojej sexualite voľnú ruku.

3. Jediná osoba, s ktorou sa musíte porovnávať, ste vy v minulosti. A jediná osoba, ku ktorej by ste mali byť lepší, ste vy teraz.

4. Neprestávajte hľadať silu a dôveru vonku, ale mali by ste sa pozrieť hlavne do svojho vnútra. Vždy tam boli.

5. Problém úzkosti je nepochybne uzlom v mnohých kritických otázkach. Riešenie hádky úzkosti vrhne záplavu svetla na celý duševný život človeka.

Advertisements

6. Neuróza je neschopnosť zvládať neistotu.

7. V milostnom vzťahu sa nemôžete navzájom šetriť, pretože to môže viesť len k odcudzeniu. Ak sa v partnerstve objavia problémy, musíte ich prekonať.

8. Bohužiaľ, emócie, ktoré potlačíte, nezomrú. Len sa odmlčia. A naďalej ovplyvňujú osobu zvnútra.

9. Nič sa nedeje náhodou, všetko má svoju príčinu.

10. V istom zmysle sa to, čo nazývate šťastie, deje v dôsledku (predovšetkým nepredvídaných) dlhodobo zadržaných potrieb.

11. Človek, ktorý bol absolútnym miláčikom svojej matky, počas celého života, žije s pocitom víťaza a verí na úspech, čo ho často privedie k skutočnému úspechu.

12. Sen sa nikdy nezaoberá maličkosťami; nedovoľte, aby vám bezvýznamné udalosti narušili sny.
Navonok nevinné sny sa ukázali byť neškodné, ak sa človek s nimi zdôveril. Táto situácia je známa pod názvom, mať „kameň v lone“.

Advertisements

13. Depresia je zamrznutý strach.

14. Aký odvážny a sebavedomý je ten, kto získa pocit, že je milovaný.

15. Ľudia sú s realitou nespokojní, a preto žijú vo svete fantázie, predstavujúc si naplnenie svojich túžob. Silná osobnosť prenáša tieto túžby do reality. Slabí jedinci z nesplnených túžob a fantázie ochorejú a prinášajú si symptómy rôznych chorôb.

16. Byť k sebe úplne úprimný, je dobré cvičenie.

17. K zaneprázdnenému človeku len zriedkakedy chodia na návštevu lenivci, tak ako žiadne muchy nevletia do varného hrnca.

18. Iba splnenie detského sna môže priniesť šťastie.