16 znakov toho, že sa vám v živote darí, aj keď si to sami neuvedomujete


Každý z nás z času na čas zlyhá. Aj keď je to bežná vec, musíte nájsť spôsob, ako sa na seba a na svoj život pozrieť z úplne inej perspektívy. Často nevenujeme pozornosť „maličkostiam“. Ale to, že nie ste milionár, nebývate v prepychovom sídle alebo nejazdíte na luxusnom aute, neznamená, že ste smoliar. Práve naopak.

Tu je 20 znakov toho, že sa vám v živote darí:

1. Vaše vzťahy nie sú také búrlivé ako kedysi

Dramatizovanie nie je prejavom zrelosti. S pribúdajúcim vekom sa stávame zrelšími, múdrejšími a rozumnejšími. Keď váš vzťah už nie je dramatický, ale naopak stabilnejší, znamená to, že už ste na ceste k úspechu.

2. Nebojíte sa požiadať o pomoc a podporu

Požiadať o pomoc nie je prejavom slabosti. Naopak, je to prejavom sily. Nikto nedosiahol úspech v izolácii. Pri dosahovaní cieľov je dôležitá tímová práca. Požiadať o pomoc je neklamným znakom toho, že ste osobnostne vyrástli.

3. Zvýšili ste nároky

Prestali ste tolerovať nevhodné správanie, či už u druhých, alebo u seba. Za svoje činy zodpovedáte sebe aj ostatným. Už nestrácate čas s „energetickými upírmi“, ktorých ste predtým mali vo svojom živote.

Advertisements

4. Zbavili ste sa všetkého, čo neprináša potešenie

Na prvý pohľad to môže pôsobiť narcisticky. Ale nie je to tak. Láska k sebe samému je dôležitou podmienkou úspechu. Milujte sa natoľko, aby ste povedali „nie“ všetkému, čo vás nerobí šťastnými, nepomáha vám dosiahnuť cieľ, ale čo vás ťahá ku dnu.

5. Uvedomujete si, že neúspechy a zlyhania sú neoddeliteľnou súčasťou osobného rastu

Nie každému sa podarí urobiť všetko na sto percent. To je jednoducho nereálne. Život sa skladá z víťazstiev a prehier. Pozerajte sa na svoje neúspechy ako na odrazové mostíky k niečomu lepšiemu. V skutočnosti neúspech neexistuje. Musíte sa naučiť vnímať všetky situácie ako súčasť nádhernej cesty.

6. Máte svoj vlastný systém podpory, ktorý tvoria ľudia pripravení vám kedykoľvek pomôcť

Ak máte priateľov, ktorí sú pripravení vás kedykoľvek podporiť, ale aj takých, ktorí sa za kamarátov len vydávajú, potom ste úspešný. Keď sa naučíte rozpoznávať príznaky neúprimnosti, môžete zo svojho okolia vylúčiť tých, ktorí by vás mohli podraziť v tej najneočakávanejšej chvíli.

7. Málokedy sa sťažujete

Uvedomujete si totiž, že vlastne ani nie je dôvod na sťažovanie sa. Ak ste sa už v živote popálili, ak ste opakovane utrpeli prehry, potom už všedné neúspechy pre vás nie sú tragédiou. Úspešní ľudia to vedia. Preto všetko prijímajú s vďačnosťou.

Advertisements

8. Radujete sa z úspechov iných ľudí

Ak sa iným podarilo dosiahnuť niečo skôr ako vám, neznamená to, že ste zlyhali. Tlieskajte ľuďom, ktorí sa dostali na vrchol. Čím viac pozitívnej energie venujete iným ľuďom a ich víťazstvám, tým väčšiu šancu máte, že sa aj vy rýchlejšie stanete víťazom vo svojom podnikaní.

9. Máte ciele, o ktoré sa usilujete

Ak nemáte sen, ktorý krok za krokom napĺňate, potom jednoducho pomaly umierate. Úspešní ľudia si vytvárajú ciele, vášnivo sa venujú realizácii myšlienky, ktorú chcú uskutočniť.

10. Máte sny, ktoré sa plnia

Napriek „neúspechom“, ktoré sa v živote vyskytnú, musíte pokračovať na veľmi dlhej ceste k realizácii svojich snov. Musíte urobiť všetko pre to, aby sa vaše želania splnili. Keď ochutnáte sladkú chuť víťazstva, uvidíte, ako vás to povzbudí k novým činom.

11. Súcitíte s ostatnými

Človek bez súcitu je vo vnútri mŕtvy. Vďaka empatii napĺňate svet pozitívnou energiou a láskou. Úspešní ľudia to vedia. Milujú druhých ako svojich najbližších.

12. Ste milovaní a milujete

Láska je nebezpečná, niekedy až hrozivá. Je to jediná vec, za ktorú vždy bojujeme, ale s týmto pocitom je vždy spojený strach z odmietnutia. Ak ste otvorili svoje srdce natoľko, aby ste milovali a boli milovaní, potom ste úspešní.

Advertisements

13. Úloha obete nie je pre vás

Uvedomujete si, že šťastie sa vám nie vždy obráti tvárou. Napriek tomu ste tvorcom svojho života. Úspešní ľudia vedia, že jediný spôsob, ako dosiahnuť svoje ciele, je víťaziť a stúpať bez ohľadu na to, čo sa deje.

14. Nezáleží vám na tom, čo si myslia ostatní

Viete, že nemôžete vyhovieť každému. Uvedomujete si, že by nemali existovať žiadne normy, podľa ktorých spoločnosť posudzuje ľudí. Buďte verní sami sebe a svojej polovičke bez toho, aby ste sa zaujímali o to, čo o vás hovoria ostatní.

15. Zmeníte to, čo môžete zmeniť

Pozrite sa pravde do očí a uvidíte, že existuje obrovské množstvo vecí, ktoré dokážete zmeniť. Úspešní ľudia sa vždy posunú za hranice negatívneho a začnú niečo robiť.

16. Ste šťastní

Toto je podľa mňa hlavná definícia úspechu. Nezáleží na tom, koľko peňazí máte na účte, aký veľký máte dom, v akých letoviskách dovolenkujete. Ak ste šťastní, v živote ste uspeli.

Nevadí, že ste nenašli nič spoločné vo všetkých ukazovateľoch. Buďte spokojní, že aspoň niektoré z nich sa k vám hodia. V správnom čase sa stotožníte aj s ostatnými. Stačí, keď budete napredovať a stúpať nahor.