12 vlastností výnimočného muža, ktorého  nesmiete nechať odísť


Áno, všetky ľudské bytosti sú si navzájom rovné. Ale nie všetci muži sú rovnako vzácni. Niektorí sú nepochybne lepší ako ostatní.

Je aj jednoduchší argument: niektorí muži sa evidentne lepšie zhostili role milujúcich partnerov ako iní. Na druhej strane sú aj takí, čo sa nevenujú ničomu okrem svojej práce. To však neznamená, že prvý aj druhý typ môže koexistovať v jednej osobe.

Všetci ľudia sa časom vyvíjajú a menia. Naša povaha sa formuje pod tlakom skúšok a omylov, s ktorými sa potýkame na ceste životom. Je však pomerne veľa vlastností, ktoré robia z muža veľkého človeka.

Sú však aj vlastnosti, ktoré robia z chlapca výnimočného muža v očiach jeho milovanej ženy.

Tu je 12 najdôležitejších vlastností muža, ktorého treba milovať a ktorého sa treba držať. Ak ste takého chytili, už ho nepustite.

1. Keď sa na vás pozerá, tak sa skutočne pozerá na vás.

Ak sa vám muž pozerá priamo do očí, čím vytvára neviditeľný tunel, ktorý vás oboch spája, v skutočnosti to znamená, že sa pokúša nahliadnuť do vašej duše.

Chce si vytvoriť predstavu o osobe, ktorá sa ukrýva za vašimi očami. Chce pochopiť vašu skutočnú podstatu, to, čo vás robí práve takou, aká ste. Chce pochopiť, či by sa jeho duša cítila príjemne vedľa vašej.

Takýto pohľad je vlastne vyznaním lásky. Najmä ak tento pohľad na sebe cítite každý deň. Ak sa váš muž na vás takto pozerá, tak máte obrovské šťastie.

Advertisements

2. Je láskavý človek; to nie je maličkosť.

Muži sú zvyčajne mimoriadne agresívne bytosti. Vždy sa snažia vyniknúť nad ostatnými. Nájdu sa aj bezcharakterní muži, ktorí sa za každú cenu vyhýbajú zodpovednosti a konfrontácii. A urobíte dobre, ak sa budete držať ďalej od oboch takýchto typov mužov.

Je však aj typ muža, ktorý dokáže v sebe spojiť silné vodcovské vlastnosti s empatiou a srdečnosťou. To sú muži, ktorí vedia milovať celým svojím srdcom, ale zároveň sú mimoriadne agresívni a krutí v boji. Takí nezačínajú bitky, ale ich ukončujú.

Ak sa v mužovi spája sila aj súcit zároveň, nikdy ho nenechajte odísť.

3. Pracuje na svojom úspechu.

Aby ste mali dobrý život, musíte byť úspešní vo svojej profesii. Nemusíte sa stať milionárom ani majstrom sveta, ale málo úspechov v živote vám nedovolí, aby ste boli hrdí na svoj život.

K úspechu – ako ku všetkému v živote – vedie dlhá a kľukatá cesta. Aby ste dosiahli svoj cieľ, musíte byť trpezliví a vytrvalí. Paradoxom bohatstva je, že čím pomalšie sa blížite k svojmu cieľu, tým vyššia je pravdepodobnosť, že ho dosiahnete. Ak je vo vašej blízkosti muž, ktorý túto veľkú pravdu podvedome chápe, tak si ho vážte ako to najcennejšie, čo máte.

Advertisements

4. Má neuveriteľne ambiciózne sny, ale zároveň stojí pevne na zemi.

Ktorá žena by nechcela mať zasneného rojka a tak trochu realistu v jednej osobe. Ideálom asi každého muža je, že chce sa dotknúť hviezd, ale uvedomuje si, že zatiaľ môže doletieť len na mesiac.

Napriek tomu nedovolí, aby mu niekto či niečo bránilo v jeho ambíciách. A nedovolí svojmu egu, aby mu bránilo vychutnať si svoje čiastkové úspechy.

Takíto muži nikdy neprestanú robiť všetko pre to, aby zlepšili život svoj aj svojej partnerky. A nikdy nesľubujú nič, čo by vám neboli schopní dať.

5. Vie variť.

Buďme úprimní… Muž, ktorý vie, ako sa má obracať v kuchyni, je veľmi sexi.

Ešte viac sexi môže byť len muž, ktorý varí podľa vlastných receptov a vždy si vyberá zdravé jedlo.

6. Je fyzicky aktívny.

Pravdepodobne fyzická aktivita ho tak či onak robí fyzicky príťažlivým. Znie to banálne, ale je oveľa jednoduchšie túžiť po mužovi, ktorý sa o seba pravidelne stará a pracuje na sebe.

Mali by ste mať na pamäti, že všetci ľudia dosahujú vrchol sexuality v mladom veku. Ak váš muž zostane fyzicky aktívny aj vo veku 30-35 rokov, čo môže byť lepšie?

Advertisements

7. Je sebavedomý, ale nie je namyslený. Je trochu drzý, ale nie príliš.

Ak ste si našli inteligentného, múdreho, ale aj trochu drsného muža, určite je hoden byť strážcom vášho šťastia. Samozrejme, pokiaľ nie je príliš drzý k vám.

Trochu drzí muži ženy priťahujú, ale len dovtedy, kým sa sebavedomie nezmení na prehnanú sebadôveru.

Sme biologicky naprogramovaní tak, aby sme si vážili silu vo všetkých jej podobách.

8. Má jedinečnú schopnosť rozosmiať vás a vyvolať na tvári úsmev.

Ak máte vzťah s mužom, ktorý vás nedokáže rozosmiať alebo vám zdvihnúť náladu v ťažkej chvíli, okamžite ho ukončite. Musíte byť k sebe úprimná: bude veľmi ťažké žiť s mužom bez zmyslu pre humor.

Čím častejšie budete mať pri svojom mužovi „výbuchy“ smiechu, tým lepšie.

9. Hovorí vám, že vás miluje, aj keď je to zbytočné: vy aj tak viete, že je to pravda.

Slová sú veľmi dôležité. Skutky sú však dôležitejšie ako akékoľvek vyhlásenia, idey, koncepcie alebo zámery… Všetko, čo má význam, si vyžaduje čas a úsilie. Preto by sa aj muži mali posudzovať podľa skutkov a nie podľa slov.

Určite je skvelé, keď vám váš muž povie, že vás miluje. Pretože každému je príjemné to počuť. Ale ešte lepšie je, keď jeho činy hovoria samy za seba. A nikdy nemusíte premýšľať, či vás naozaj miluje.

Advertisements

10. Je ochotný vzdať sa posledného argumentu v záujme pokoja.

Ľudia sa hádajú. Páry sa hádajú. A každý partner má svoju škálu argumentov. A v hádke chce každý vyhrať, pretože víťazstvo nám dodáva pocit istoty a sebavedomia. Preto zvyčajne trváme na svojom až do konca, aj keď je to na úkor nášho vzťahu.

Žiaľ, je takmer nemožné zmeniť názor sebavedomého muža. Ak je však váš muž pripravený ukončiť hádku skôr, ako ju vyhrá, znamená to, že láska je pre neho dôležitejšia ako pravda. Nie je to úžasné?

11. Vždy, keď potrebujete pomocnú ruku, podá vám ju.

Opäť platí, že len ťažko môžeme oceniť význam skutkov a konkrétnych činov. Láska je pre mužov oveľa jednoduchší a jasnejší cit ako pre vás. Muži sa starajú o tých, ktorých milujú. Pomáhajú im. A robia všetko pre to, aby ich milovaní boli šťastní. A bodka.

12. Bez vás stráca sám seba; už ste sa stali jeho súčasťou, preto chce byť vašou súčasťou.

Keď muž miluje ženu, chce, aby mu patrila celá. Nejde o jej telo, ale o jej myseľ. Pravý muž je ochotný siahnuť až na dno svojich síl, len aby sa uistil, že naňho jeho žena myslí o niečo viac ako vždy. Preto mu veľmi záleží na tom, aby bol súčasťou toho, čo má ona rada, čo považuje za dôležité a v čo verí.

Keď muž miluje ženu, vníma aj tie najmenšie detaily jej života ako svoje. A tie menia jeho pohľad na svet.

Všetko, čo je pre ňu dôležité, sa stáva dôležitým aj pre neho. Je ochotný prispôsobiť sa zvykom svojej ženy, zmeniť sa.

Muž vášho života vás miluje tak veľmi, že by aj svet prevrátil hore nohami, len aby splnil vaše očakávania.