Audrey Hepburn: slová, ktoré radi počujú všetky ženy


1. Ak potrebujete pomocnú ruku, viete, že máte jednu – svoju. No ako starnete, uvedomíte si, že máte ruky dve: jednu na pomoc sebe, druhú na pomoc iným.

2. Aby boli vaše pery krásne – hovorte iba pekné slová. Aby ste si zachovali svoje oči krásne, hľadajte na ľuďoch iba to dobré. Aby ste si udržali vždy štíhlu postavu – podeľte sa o jedlo s hladnými. Ak chcete, aby vaše vlasy boli krásne – dovoľte dieťaťu nech sa s nimi pohrá každý deň. Aby ste mali dokonalé držanie tela, predstavte si, že nikdy nebudete sama.

3. Krása ženy nespočíva v oblečení, postave alebo v účese. Je v záblesku jej očí. Oči sú koniec koncov bránou do srdca, kde žije láska.

4. Pamätala som si, že od detstva ma nikto nepotreboval a celý život som pochybovala, že by sa to mohlo zmeniť. Čokoláda bola moja jediná láska, tá ma nikdy nezradila.

5. Ľudia v reštauráciách potrebujú viac vecí, napr. povzbudenie, odpustenie. Nikdy nikoho nevyhadzujte.

6. Milujem ľudí, ktorí ma rozosmejú. Naozaj si myslím, že najradšej sa smejem. Smiech lieči veľa chorôb. Možno je to tá najdôležitejšia vec u človeka.

7. Verím v to, že šťastné dievčatá sú najkrajšie. Myslím si, že najlepším spôsobom, ako spáliť kalórie, je smiať sa. Verím, že zajtra príde nový deň a … verím v zázraky. Som šťastná žena.

8. Sexualita je niečo, čo sa skrýva vo vnútri ženy. Sexualita je naznačená, nie zverejnená. Nemôžem sa pochváliť krivkami Sophie Lorenovej alebo Giny Lollobrigidovej, ale sexualita nie je iba dimenzia. Nepotrebujem spálňu, aby som ukázala svoju ženskosť. Môžem byť sexy aj keď v daždi zbieram jablká z jablone.