20 silných citátov, ktoré otvárajú oči pri pohľade na svet


1. Život je príliš krátky na to, aby sme sa ráno zobudili so zlou náladou. Takže milujte tých, ktorí sa k vám správajú dobre, odpustite tým, ktorí sa vo vás mýlia, a verte, že všetko čo sa deje, nie je iba náhoda.

2. Čím sme starší, tým jasnejšie chápeme, že už viac nechceme intrigy, konflikty a stres. Chceme len útulný domov, jesť dobré jedlo a byť obklopení šťastnými ľuďmi.

3. Vždy pred spaním každému odpustite a choďte spať s čistým srdcom.

4. Nehnevajte sa, keď vás rodičia požiadajú, aby ste ich naučili, ako používať počítač či inú výpočtovú techniku. Oni vás naučili jesť z lyžice.

5. Šťastie je, keď idete domov a viete, že vás tam čakajú.

6. Vystúpte z hlavy a vstúpte do srdca. Menej premýšľajte a viac cíťte. Nepripútajte sa k myšlienkam, ponorte sa do pocitov … Potom ožije aj vaše srdce. Osho

7. Nikdy sa nikomu nepomstite. U vás bude všetko fajn a u nich – ako si zaslúžia …

8. Nemusíte mať pravdu ale musíte byť skutoční.

9. Aby ste o to neprišli- stačí si to vážiť.

10. Ľudia nie vždy potrebujú radu. Niekedy potrebujú ruku, ktorá ich podporí. Ucho, ktoré počuje a srdce, ktoré rozumie.

11. Odsúdiť druhého nie je vždy správne. Pretože nikto nikdy nemôže vedieť, čo sa stalo a čo sa deje v duši toho, ktorého súdite. Lev Tolstoy

12. V priebehu rokov si začnete uvedomovať, že prílišná úprimnosť nevedie k ničomu dobrému.

13. Teraz žijem iba podľa tohto princípu: ktokoľvek chce – príde, ktokoľvek potrebuje – zavolá, kto sa nudí – objavuje! A komu – to je jedno, tomu – to je jedno!

14. Krutosť je znakom dobrých ľudí, ku ktorej dochádza, keď si o vašu dobrotu začnú otierať nohy.

15. Začni ďakovať Bohu za to, čo máš, a dá ti, čo ti chýba.

16. Určite sa spriateľte s tými, ktorí sú lepší ako vy. Budete trpieť, ale budete rásť.

17.Neverte tomu, kto krásne hovorí, jeho slová sú vždy hrou. Verte tomu, kto mlčky robí krásne veci. Omar Khayyam

18. Ten, kto vás skutočne miluje, vidí, ako vás život môže zlomiť, ako sa často mení vaša nálada, aké ťažké je nájsť s vami spoločný jazyk, ale napriek tomu chce, aby ste boli v jeho živote prítomní. To je fakt.

19. Človek by mal byť autorom svojho osudu a nie čitateľom osudu iného človeka.

20. V živote je všetko dočasné. Ak sa vám darí – užívajte si to, nemusí to trvať večne. Ak je všetko zlé – nebojte sa, tiež to nebude navždy. F.M Dostojevskij