VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

Tieto veci máte doma! Viete ich však správne využiť?

Like? Daj Like!

Zakaždým, keď pijete kávu, zostávajúcu kávovú usadeninu vyhodíte. Málokto však vie, že spodná časť hrnčeka sa v skutočnosti javí ako veľmi užitočný a multifunkčný nástroj.

Keď dopijete kávu, rozložte hrubú vrstvu kávovej usadeniny na pergamen a dajte ju do rúry, aby sa vysušila.

Reklama

Suchá kávová usadenina sa ďalej môže použiť ako peeling alebo ako náhrada mydla… a to nie je všetko!

Predstavujeme vám 13 trikov, aby ste vedeli ako efektívne sa dá táto obyčajná kávová usadenina využiť. Čítajte a váš život sa zmení!

1. Prostriedok proti celulitíde

Kofeín je dôležitou súčasťou mnohých prípravkov proti celulitíde, čo znamená, že kávové usadeniny majú rovnako dobré účinky ako zakúpené výrobky. Kávovú usadeninu zmiešajte s olivovým alebo kokosovým olejom a votrite do pokožky na postihnutých miestach vášho tela. Ani si nevšimnete, ako vaša celulitída rýchlo zmizne!

2. Prostriedok proti vačkom pod očami

Zmiešajte trochu kávovej usadeniny s malým množstvom olivového oleja, potom jemne masírujte touto zmesou oblasť pod očami, aby ste eliminovali známky únavy alebo nedostatku spánku.

3. Náhrada mydla

Zabudli ste, že doma sa minulo mydlo, a nechce sa vám ísť do obchodu? Nebojte sa, kávové usadeniny sú vynikajúcou náhradou mydla, pričom tento zázrak očistí vašu pokožku ešte lepšie ako akákoľvek kozmetika.

4. Prostriedok na odstránenie nepríjemných pachov

Ak vám z chladničky alebo zo smetného koša razí nepríjemný zápach, jednoducho položte suchú kávovú usadeninu na kúsok papiera a nechajte ju tam niekoľko dní. Výsledky vás milo prekvapia.

5. Zázrak pri starostlivosti o vlasy

Kávové usadeniny nabijú vaše vlasy živinami a vdýchnu im nový život. Ak sú vaše vlasy slabé a náchylné k vypadávaniu, pred umývaním si do nich vmasírujte kávovú usadeninu. Nachvíľu počkajte a opláchnite.

6. Prirodzený čistič nádob

Mäkká abrazívna textúra kávovej usadeniny z nej robí vynikajúci prírodný čistič na panvice, hrnce a rôzne povrchy vo vašej domácnosti!

7. Čistič grilu

Chystáte sa celý týždeň na piknik a gril je špinavý a lepkavý? Existuje jednoduché riešenie! Vezmite na špongiu trochu suchej kávovej usadeniny a pomažte tým gril. Nechajte pôsobiť a vráťte sa za 5 minút!

8. Prostriedok na eliminovanie bĺch

Najlepší prirodzený spôsob, ako zbaviť bĺch vášho domáceho maznáčika je vtrieť mu kávovú usadeninu do srsti. Rovnaká metóda funguje, ak sa blchy už usadili napr. na vašom psovi.

9. Prostriedok proti mravcom

Ak máte vo vašej domácnosti mravce, vylejte kávu na miesta, kde ste tieto malé potvorky spozorovali. Uvidíte, už sa tam nevrátia.

10. Hnojivá pre rastliny

Ak chcete prírodné a lacné hnojivo pre vaše izbové alebo vonkajšie rastliny, kávové usadeniny – sú presne to, čo potrebujete! Pretože obsahujú tie živiny, ktoré sú potrebné pre správny rast rastlín.

11. Prostriedok proti slimákom

Chcete vysťahovať slimáky z vašej záhrady? Použite kávové usadeniny – len ich trochu posypte na zem okolo rastlín a uvidíte ako bleskovo sa slimáky poberú preč. Vyberú sa hľadať iné miesto, pohodlnejšie. Napríklad v záhrade vašich susedov.

12. Prostriedok proti mačacím výtržnostiam

Ak ste unavení z mačiek, ktoré neustále škrabú a ničia nábytok, káva je najlepšia voľba. Nasypte trochu kávovej usadeniny okolo predmetnej časti nábytku a mačky sa budú zdržiavať v bezpečnej vzdialenosti, pretože nenávidia vôňu kávy.

13. Účinný prostriedok proti komárom a iným hmyzom

Ak sa chcete zbaviť otravných komárov, včiel a iného hmyzu, potrite si dané časti tela kávovou usadeninou. Pomôže vám to zbaviť sa absolútnej pozornosti krviprelievateľov.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.