VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

Stlačte prstenník na 5 minút … Staroveká čínska metóda funguje!

Like? Daj Like!

Mnohí vedia, že v ušných lalokoch a v nohách je veľa nervových zakončení. Ale len málokto vie, že sa nachádzajú aj v rukách.

Vďaka tomu dokážeme robiť s naším telom úžasné veci!

Reklama

Čínska medicína — konkrétne reflexológia — uvádza, že na rukách existujú aktívne body, s pomocou ktorých môžete ovplyvniť telo a dušu.

Dlaň

Začnime s dlaňami. Odborníci hovoria, že dlaň je zodpovedná za emócie a pocity. Okrem toho pravidelná palmová masáž zabraňuje zápche, stresu, nevoľnosti a hnačke.

Surja mudra

Ak trpíte nedostatkom chuti do jedla alebo iným ochorením spojeným s trávením a metabolizmom, táto jednoduchá technika vám pomôže.

Veľký palec

Ak vás bolí hlava, neponáhľajte sa prehrabávať kabelku a zúfalo hľadať liek proti bolesti. Snažte sa najprv stlačiť palec po dobu 5 minút.

Malíček

Predpokladá sa, že tento prst je spojený so sebahodnotením, nervovým vypätím a stresom. Päťminútová masáž vám výrazne zlepší náladu!

Stredný palec

Ste podráždený? Uvoľnite svoj hnev podržaním stredného prsta po dobu 5 minút. Reflexológovia hovoria, že toto cvičenie upokojuje a znižuje krvný tlak.

Prstenník

Stlačte prstenník na 5 minút, aby ste sa zbavili smútku a iných negatívnych emócií.

Dlaň na dlaň

Ak ste niekedy cvičili jogu, potom poznáte túto techniku. Pomáha koncentrovať sa a normalizuje krvný tlak.

Ukazovák

Reflexológovia veria, že ukazovák je spojený so svalovou bolesťou. Okrem toho, stláčanie ukazováka a mierne trasenie vás zbaví strachu, rozpakov a sklamania.

Vyskúšajte to — určite vám to neublíži!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.