VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

Prečo si nikdy neusteliete posteľ

Like? Daj Like!

Existujú dve správne odpovede: buď ste neporiadny alebo inteligentný. Prvý z nich je príliš lenivý na to, aby ráno ustlal posteľ, pretože teraz odchádza, a večer sa vráti a keď sa rozhodne ísť spať, bude musieť posteľ znova naprávať.

Hovoríte si: ,,toto je ale múdre!“

Reklama

A my súhlasíme. Ale je tu iný typ ľudí, ktorí si ráno neustelie posteľ, nie kvôli lenivosti, ale preto, že niečo vie. A teda vie o roztočoch, ktoré žijú v našich lôžkach a živia sa mikroskopickými fragmentmi našej kože.

Toto škaredé stvorenie sa na vás práve pozerá z fotografie nižšie:

Vyzerá tak nepríjemne, že neviete určiť: či je tento hmyz k vám otočený tvárou alebo … ,,chrbtom“? Je to v podstate jedno! Nie ste schopní ich vidieť voľným okom kvôli ich mikroskopickej veľkosti. Ale to nie je dôležité, pretože aj napriek svojej minimálnej veľkosti, robia tieto tvory svoju prácu dokonale: kŕmia sa, množia sa a kakajú.

Čím viac sa množia, tým viac kakajú.

Čím viac ich mikroskopických hovienok je vo vašej posteli, tým viac ich dýchate, pretože sú tak ľahké, že aj pri miernom vytrasení prikrývok sa začnú vznášať a visieť vo vzduchu. A dýchate ich. Dýchate a ste v ohrození pred nepríjemnými chorobami.

Vedci tvrdia, že v posteli obyčajného človeka žije populácia 1,5 milióna hladných roztočov. 1,5 milióna, Karol! A celé toto stádo len čaká, aby ste im vytvorili priaznivé podmienky pre rozmnožovanie: usteliete si posteľ, nenecháte odpariť vlhkosť, ktorá padla na posteľ a deku z potu, čím sa vytvoril skutočný skleník.

Preto si ráno postele neupravujú, je to vedomá voľba, ktorú robia inteligentní ľudia, aby si udržali svoje miesto spánku v správnej hygiene. Neupravená posteľ, ktorá je dobre vysušená v lete, alebo v zime chladená mrazivým vzduchom, je zárukou zdravia: aj keď sa roztoče rýchlo množia, rýchlo tiež zomierajú v nepriaznivých podmienkach, keď majú príliš teplo alebo príliš chladno.

Mimochodom hovoríte, nie je nutné opustiť posteľ, ktorá nie je upravená celý deň. Ráno, po prebudení, uchýľte deku preč z matraca a dokorán otvorte okno, dokonca aj v zime.

Kým si umyjete tvár, naraňajkujete sa a oblečiete sa do práce, posteľ „sa dá do poriadku“ a tesne pred odchodom si ju usteliete. A nezabudnite zavrieť okno!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.