VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

Ako otestovať výkon srdca? Ponorte dlane do studenej vody na 30 sekúnd

Like? Daj Like!

Predtým, ako vyhľadáte široko kvalifikovaných lekárov a urobíte veľa testov, aby zistili, čo je príčinou vášho ochorenia, skúste sa diagnostikovať sami. Možno vám výsledky výskumu pomôžu zistiť, ktoré orgány nie sú v poriadku a čo treba liečiť.

Reklama

Regulácia srdca

Srdce je prefíkaný orgán. Dlho vám nedá vedieť o problémoch, ktoré v ňom existujú, jeho tlkot je rovnomerný a rytmický. A zrazu – je zdeformované pri infarkte.

Odporúčame, aby ste vykonali nasledujúce pokyny. Do malej nádoby nalejte veľmi studenú vodu, môžete dokonca s ľadom. Potom do nádoby ponorte dlane na 30 sekúnd. Výsledok vyhodnotíte nasledovne: ak sa končeky prstov zblednú alebo chytia modrastý nádych, potom máte problémy s krvným obehom.

Činnosť srdca človeka závisí od mnohých faktorov: dedičnosti, hmotnosti, fyzickej námahy, vedľajších účinkov liekov, stresu.

Ak je problém, v prvom rade na to zareagujú cievy, špičky prstov ďalej nos a dokonca aj uši. Sú oslabené v dôsledku zlého prekrvovania, strácajú citlivosť, zapália sa.

Slabý krvný obeh nie je konečný verdikt, môže sa zlepšiť aj pomocou výživy. To čo treba jesť vám poradia aj ľudoví liečitelia.

Potraviny pre lepšiu činnosť srdca

Cesnak zabraňuje vzniku aterosklerózy, znižuje tlak, eliminuje cholesterolový plak v cievach.

Rybí olej odstraňuje cholesterol.

Esenciálne oleje uvoľňujú telo a vďaka termogénnym vlastnostiam zlepšujú prietok krvi.

Zázvor obsahuje gingerol a gingeron, látky ktoré zabraňujú tvorbe krvných zrazenín.

Vysoká koncentrácia kapsaicínu, ktorý sa nachádza v kajenskom korení, posilňuje tepny.

Extrakt z listov ginkgo biloba zvyšuje krvný obeh v mozgu a zlepšuje pamäť.

Escin obsiahnutý v pagaštane konskom posilňuje kapilárne steny a tak zabraňuje kŕčovým žilám.

Ľanové semená, obsahujúce vlákninu, mastné kyseliny a lignany, prekonávajú hypertenziu.

Diagnostika pomocou ľadovej vody, vám môže poskytnúť všeobecné informácie o stave obehového systému. Koná sa v počiatočnej fáze, keď ešte existuje možnosť pomôcť si. Ale pamätajte, že vážna nepravidelnosť srdca nemôže byť ponechaná len tak bez povšimnutia. Takéto prípady by mali byť liečené kardiológom.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.