Drahé ženy, nebudeme na sebe šetriť


Šetrenie na sebe samej je skutočnou chorobou mnohých žien. Navyše táto choroba niekedy sprevádza ženu celý jej život. Poďme sa zaoberať týmto problémom.

Ako sa to prejavuje?

∗ Na trh alebo do obchodu prichádza žena. Začína kupovať veci pre všetkých – pre svojho manžela, pre deti, pre svoju milovanú mačku. Pre všetkých. Nie je jej ľúto minúť peniaze. A keď príde otázka o jej vlastných želaniach, žena rozhodne odpovie: „Ja pomlčím!“ A je donakupované. Zakaždým.

∗ Šetrenie sa prejavuje nasledovne: žena má jeden šampón, jedny pančucháče, jeden pár topánok na sezónu a dva páry spodnej bielizne aby mala na výmenu. Deti sú ale oblečené od hlavy po päty podľa najnovšej módy.

∗ Šetriť znamená mať peniaze, ale neurobiť si radosť a nekúpiť si to, čo sa vám páčilo.

∗ Šetríte vtedy keď máte na prvom mieste niekoho iného, ale nie samú seba.

∗ Prehnané šetrenie na sebe sa časom zmení na zvyk a patológiu, ktorú je veľmi ťažké liečiť.

Advertisements

Žena, ktorá na sebe šetrí:

• stráca ženské čaro;
• z jej života sa vytratila ľahkosť a kúzlo;
• ťažia ju problémy;
• muži sa o ňu nezaujímajú, až na to, že ju využívajú;
• je častokrát unavená a nespokojná so životom;
• nepozná šťastie, to sa pre ňu stane nedosiahnuteľným.

Toto nie je život, je to nádych bez výdychu. Svet večných obmedzení a hladových dávok, ktorým sa žena slobodne podriadi.

Prečo na sebe šetríme?

Za šetrením na sebe stojí veľký strach a vina. „Teraz utratím peniaze a zajtra už nezostanú žiadne peniaze a ja sa stanem príčinou„ nešťastia “,„ smrti “príbuzných.“ Hlboký strach, ktorý pochádza už z detstva. Ak nebudem utrácať na seba, nikto ma nebude viniť za nešťastia, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku mojej chyby. Žena cíti túžbu zostať NEVINNÁ. Veľmi detskú túžba. Dospelá žena by mala byť zodpovedná za svoje činy. Týmto je obetovaný jej vlastný život a vlastná krása v mene „zachraňovania“ druhých. Ak zachránite ostatných, cítite sa HRDINSKY ale obetujete svoj život. A obeť nie je nikdy nezištná.

Advertisements

A opäť hovoríme o pýche a nedostatku pokory.

Ak život ľudí okolo vás závisí od vás, ste tak všemocní, že môžete zabrániť nešťastiam svojich blízkych. To je veľmi DÔVERNÉ. Prečo je to príznak straty ženskosti? Pretože žena, ktorá šetrí, pracuje na mužských energiách – prísnej kontrole a zodpovednosti, ochrane a spáse.

Ak žena zapne úsporný respektíve šetriaci režim, znamená to, že zapína materinský inštinkt a vypína ten ženský. Nezáleží na tom, čo ušetríte na kozmetických procedúrach alebo spodnej bielizni. Táto zásada je dôležitá. Môžete byť iba matkou svojich detí. A nie rodičom alebo partnerom svojmu mužovi.

A nezabudnite na jednoduchú vec, ktorú berú od matky a dávajú ju žene.
Dospelá žena sa nebojí o peniaze, pretože sa nezaťažuje „kontrolou“ a „zodpovednosťou“ za životy iných ľudí. Netrpí aroganciou a pocitom majestátnosti, akoby prišla na túto Zem, aby bola zodpovedná za životy iných ľudí, aby ich zachránila a urobila šťastnými. Ak sú peniaze, žena ich nedokáže minúť sama na seba, príliš sa bojí. Ak vdychujete, musíte vydýchnuť. Nemôžete sa len nadýchnuť a šetriť na výdychu po celú dobu.