„Zbožňujem svoju babičku“ – dobrý text o správnej starobe


V každej rodine je človek, ktorý sa teší. U nás je to babička. Po smrti dedka, pred šiestimi rokmi, sme si ju vzali k nám.

Moji rodičia hovoria, že osud sa im pomstil za nedostatok zjavných problémov s dospievaním u oboch detí, to znamená u mňa a mojej sestry.

Napríklad v júli, keď prišiel dôchodok, vybrala sa so svojou najlepšou priateľkou na týždeň na more, vypla si telefón a zavolala až keď jej došli peniaze. Mama sa takmer zbláznila. Museli sme ich ísť vyzdvihnúť. V rovnakom čase otec kričal a žiadal svoju svokru, aby ho nabudúce vzala so sebou.
Babka trpela cukrovkou, diabetes mala v počiatočnom štádiu a keď miestny lekár s vážnym pohľadom začal robiť zoznam toho, čo by nemala, prerušila ho:

— A čo sa stane, keď to zjem?
— Môžete zomrieť, “povedal doktor s najtragickejším a najhrozivejším pohľadom.

— No dobre teda! To naozaj? To znamená, že vo veku 86 rokov je takáto pravdepodobnosť úmrtia?

Advertisements

Stručne povedané, budeme vstrekovať inzulín a jedzte to, čo chcete.

Na bulvári hráva šach s mužmi a vyhráva nad nimi! Spieva v speváckom zbore „Veselé starenky“, chodí do divadla a zúčastňuje sa všetkých bezplatných mestských podujatí a koncertov. A nedávno si táto vdova priviedla domov priateľa o osem rokov mladšieho ako je ona. Teraz všade chodia spolu. Minulý víkend ju porazil v pretekoch na štvorkolke. A potom pri večeri vypili 2 litre domáceho vína a zaspali pred televízorom v objatí na pohovke v obývacej izbe, kde sme ich našli, keď sme sa vracali sa z chaty, vyzerali ako pár tínedžerov. Takže dedo Kolia bol predstavený našej rodine – necitlivej matke, vnukom, ktorí boli v nemom úžase a otcovi, ktorý sa hlasno smial.
Zbožňujem svoju babičku – je pozitívnejšia a energickejšia ako väčšina mojich mladých priateľov. Miluje život a vie, ako si ho užívať. ,,A čo máš z toho života!“ – odpovedá mojej matke na všetky otázky typu: „Mami, ako to bolo?“

Chcem takúto starobu.