Staré židovské podobenstvo, by si mali prečítať všetky moderné mami


Existuje jedno staré židovské podobenstvo, ktoré čerpá z múdrosti vekov a je užitočné pre všetky mamičky na svete.

Kde bolo tam bolo, žila raz jedna chudobná židovská rodina. Detí veľa a peňazí málo. Nešťastná matka sa na svoj život stále sťažovala. A niet divu – musela si robiť všetko sama. Upratať dom, navariť jedlo, vychovávať nezbedné deti. Pracovala od rána až do súmraku a neustále sa sťažovala Bohu na svoj život.

Chudobná matka sa s tým nedokázala vyrovnať. Koniec koncov, robí tak veľa a tak málo vďaky za to dostáva! Najviac ju trápilo, že nemohla prísť na to, ako by sa mohla stať pre svoje deti dobrou matkou a nechrliť na nich svoj hnev.

Rozhodla sa zájsť po radu za starým a múdrym rabínom. Po hodine rozhovoru ho opustila a zamyslená, pomaly kráčala domov.

Advertisements

Odvtedy bola žena ako vymenená. Nie, jej rodina nezbohatla ani problémy nepomizli avšak matka bola pokojnejšia a oveľa častejšie sa na deti usmievala.

Raz týždenne chodila na trh, niečo tam kúpila a potom sa aj s tým zamkla vo svojej izbe. Raz to deti nevydržali a sledovali ju cez kľúčovú dierku. Čo tam robila?

Neuveríte … Matka tajne jedla sladké jahody a s nikým sa nedelila.

Keď sa deti začali pohoršovať, len sa pousmiala:

Ticho, deti! Robím vám pokojnú a šťastnú mamu!

Mravné ponaučenie znie: Aby sme sa mohli odovzdať iným, musíme najprv pripraviť seba. Musíme byť šťastní my aby sme mohli rozdávať šťastie druhým.

Uistite sa, že zdieľate toto nádherné podobenstvo s tými, ktorí to potrebujú!