Sheikh al-Qarni: «Akýkoľvek problém s manželkou sa dá vyriešiť za 5 minút»


Nie je žiadnym tajomstvom, že muži a ženy sa pozerajú na svet z rôznych uloh pohľadu.A to, čo je pre jednu stranu vzťahu nesmierne dôležité, druhá považuje za úplný nezmysel. Ženy robia len to, čo dokonečna z čista jasna dramatizujú. zatiaľ čo muži sa sťažujú, že im slečny vyčítajú necitlivosť a primitivizmus. Pravda je samozrejme niekde uprostred a každá strana vzťahu musí prejsť svojou polovičkou cesty k dokonalému porozumeniu.

Aid al-Qarni je moslimský učenec, spisovateľ a jeden z najpopulárnejších saudských kazateľov. Nie je to tak dávno, čo jedna z novín zverejnila rozhovor so šejkom al-Karním, v ktorom mudrc dáva praktické rady na riešenie rodinných konfliktov.

Vzťah manžela a manželky

O svojej účinnej metóde, ktorá mu umožňuje vyriešiť najsilnejšie nezhody s manželkou za 5 minút, hovoril šejk al-Qarni na stretnutí s moslimským publikom. «Nielen Einstein a Newton môžu robiť veľké obavy. Východ je tiež niečoho schopný»,povedal s úsmevom vedec a spisovateľ a podelil sa o taomstvo, ako rýchlo zlepšiť rodinné vzťahy.

«Ak sa zrazu so svojou manželkou nezhodnete, nemôžete zvýšiť hlas, zastrašiť alebo povedať, že sa mýli. Kaťdá žena sa potrebuje ozvať — tak nech to urobí. Len sa nemusíte pozerať do počátača alebo televízora.

Najlepšia vec, ktorú môžete ako muž urobiť, je odovzdať sa svojej žene. Skloňte hlavu a pokorne posúvajte. Hlavne buďte ticho. Bez ohľadu na to, či máte pravdu alebo nie.

Povedzte jej, že má úplnú pravdu a že sa kajáte pred Všemohúcim. Sľubte, že sa to už nikdy nestane. Povedzte jej, že sa modlíte za jej odpustenie, že ste urobili chybu — sami neviete, čo to do vás vošlo. A že vás to veľmi mrzí …

Žena je vždy emocionálna, ovládajú ju city. A spravidla je milšia, srdečnejšia a milosrdnejšia ako muž. Žena sa stará o chorých a blízkych, keď je sama chorá. Žena nosí svoje dieťa, kŕmi ho a tlačí na prsia. Dáva teplo svojmu manželovi. Starostlivosř a opatrovanie. Preto kapitulujte pred svojou ženou a ani sa s ňou nesnažte hádať!»

Všetko je jednoduché! Ak chceš zlepšiť svoj vzťah so svojou žanou, naučí sa neoceniteľnej zručnosti z času na čas ju úprimne počúvať. Po strávení iba 5 minút získaš množstvo výhod pre seba a vás vzťah: pochopíš, čo vaša vyvolená dýcha, dozvieš sa o jej zážitkoch, a čo je najdôležitejšie, medzi riadkami budeš počuť, čo napokon dať jej na ďalšiu dovolenku.

Päťminútový rozhovor prispeje k vášmu zbléženiu a bude výbornou prevenciou ďalšieho škandálu. Mimochodem, ak žena nie je teraz vypočutá, určite vás to prinúti urobiť neskôr, ale v äplne inej podobe…

Ak sa z času na čas naučíte byž pozorní a pokojní, hovoriť o svojich pocitoch a objímať svojho milovaného častejšie, potom všetky d§vody nespokojnosti samy zmiznú. Je ľahké byť šťastný!