Kým sa nenájde niekto, kto sa o vás bude snažiť, buďte sami.


Byť sama nie je hrozné ani zlé, nie je to prekliatie ani iný nezmysel, ako si ľudia myslia. Zostať sama sa nevníma ako osamelosť, ak ste sa tak rozhodli urobiť dobrovoľne.

Byť sama je lepšie ako pristúpiť sa na sériu mizerných schôdzok, po ktorých sa budete len nenávidieť, alebo sa zobudíte vedľa nejakého chlapa, ktorý si ani nepamätá vaše meno. Keď je človek sám, má čas pochopiť samého seba a to je veľmi dôležité.

Ľudia sa osamelosti obávajú až príliš. Aj keď na to nemajú žiadny dôvod. Všetko závisí len od nich. Či ich nažívanie bude dobré alebo zlé.

Buďte sami, kým nenájdete niekoho, kto nehovorí len to, čo sa deje naokolo, ale kto je naozaj rád, keď vás uvidí. Buďte sami až dovtedy, kým sa nenájdete niekto, kto nehľadá nekonečné výhovorky a naozaj chce s vami tráviť čas. Chce s vami robiť to, čo chcete aj vy.

Buďte sami, kým sa neobjaví niekto, kto o vás hovorí so svojimi priateľmi, s rodinou a s jeho kolegami, či vám spomenie pred príležitostným spoločníkom na cestách, no doslova hovorí o vás všade a všetkým. Buďte sami, kým vám cestu neskríži niekto, kto na vás bude pyšný, pretože menej si nezaslúžite.

Advertisements

Buďte sami, kým nepríde niekto, kto sa nemôže dočkať stretnutia s vami, ale nie preto, že by vás chcel kontrolovať, ale preto, že by bez vás neprežil už ani o sekundu menej.

Buďte sami, kým nenájdete niekoho, kto nepotrebuje dokazovať, že ste hodní lásky. Radšej buďte sami ako po boku človeka, ktorého musíte presviedčať, aby vás miloval. Ak musíte prosiť o jeho pozornosť, nestrácajte s ním svoj drahocenný čas. Naopak, ak sa niekomu zapáčite, vyšle signály a vy si to všimnete, ak nie, nechajte ho ísť a zamerajte sa na seba.

Buďte sami, kým nenájdete niekoho, komu budete chýbať, keď nie ste nablízku, a nie niekoho, kto na vás cez víkend zabudne. Buďte sami, kým nepríde niekto komu nie je ľahostajné to, čo cítite. A takému, ktorý hovorí: „Dobre, odpusti mi, vždy mi predsa odpustíš,“ sa radšej zďaleka vyhnite. Buďte sami, kým nenájdete niekoho, kto nezmizne len tak bez stopy a nechá vás žiť v neurčitých domnienkach.

Buďte sami, kým vám do života nepríde taký, ktorý na vás bude pyšný, pre koho budete inšpiráciou, ktorému bude záležať na tom, aby ste boli lepšia v tom čo robíte a chce vám s tým pomôcť. Buďte sami, kým sa nenájde niekto, kto odstráni všetky vaše komplexy a posilní vaše sebavedomie. Buďte sami, kým sa neobjaví ten, pre ktorého budete vždy na prvom mieste, pretože nemáte čas byť náhradníkom niekoho iného.

Advertisements

Buďte sami, kým nepríde človek, ktorý sa pre vás bude skutočne obetovať. Toľko ľudí pristúpi na priemerný vzťah s nesprávnou osobou – nebuďte jedným z nich. Láska je niečo, v čom by ste sa nikdy nemali uspokojiť s menším objemom, ako si zaslúžite.

A dovtedy buďte sami. Neskôr príde čas, keď si poviete, ďakujem.