Čo v skutočnosti znamená, ak ťa niekto opustí, odstráni si ťa z priateľov alebo ťa zablokuje


Ľudia sú tak uspôsobení, že potrebujú komunikáciu. Zrejme aj introverti niekoho potrebujú. Chceme, aby nás iní prijímali, milovali a oceňovali. Vyhľadávame vzťahy, aj keď sa v dnešnej spoločnosti zdá, že robíme všetko pre to, aby sme ich zničili.

Mnohí sa skrývajú za falošnú bezpečnosťou sociálnych sietí, snažia sa získať lajky a followerov, čo vzbudzuje dojem, že sú milovaní a oceňovaní. Blokujeme a odstraňujeme z našich priateľov tých, ktorí s nami nesúhlasia a vylučujeme ich z našej reality.

Ak sa v živote vyskytnú komplikácie vo vzťahoch, tak sa jednoducho vyparíme, zmizneme bez stopy, nedvíhame telefóny, neodpovedáme na správy, pretože presvedčení, že takto nám bude Ľahšie.

Čo sa však stane, keď sa sami ocitneme v opačnej situácii? Pre mnohých z nás môže byť takéto zavrhnutie zničujúce. Cítime sa ponížení, keď nás niekto z nejakého dôvodu už viac nechce mať vo svojom živote. Samotné vedomie, že ťa niekto opustil, odstránil zo svojich priateľov alebo zablokoval, spôsobuje bolesť. Príchuť horkosti môže v duši pretrvať celé roky a to to nemalo byť.

Keď nás niekto opustí, chceme poznať odpoveď na otázku, prečo sa to stalo. Obviňujeme sa a chceme vedieť, čo to o nás vypovedá. Znamená to, že niečo s nami nie je v poriadku?

Ak vás opustil priateľ alebo milovaná osoba, či už online alebo v reálnom živote, v skutočnosti to znamená toto:

Ste milovaní. Ste v úplnom poriadku. Vaša vina spočíva len v tom, že si odmietnutie beriete osobne, hlavne ak sa sami hodnotíte na základe názorov iných. Skutky iných ľudí s vami vôbec nesúvisia. Čo robia iní, čo si myslia alebo ako sa k vám správajú, sa vás netýka a nemalo by určovať váš vzťah k sebe samému. Stále ste krásni, dobrí a hodní lásky.

Čas vymeraný na váš vzťah uplynul. Každý vzťah, či už s priateľmi, príbuznými, milovanými osobami, dokonca aj s deťmi, je ako zmluva, ktorá sa uzatvára na duchovnej úrovni. Naše duše sa dohodnú, že si budú navzájom pomáhať v určitom období nášho života. Niektoré takého zmluvy pretrvávajú po celý život, iné sú krátkodobé.

Platnosť takejto zmluvy závisí od skúsenosti, ktorú nám druhá osoba pomôže získať prežitím určitej situácie. Keď ľudia odchádzajú z nášho života, znamená to, že zmluva medzi našimi dušami bola splnená. Mali by sme sa dotyčnému poďakovať, popriať mu všetko dobré a nechať ho odísť.

Tento človek vám nebol súdený. Niektorí ľudia sa k sebe jednoducho nehodia. Nemusíme ani vedieť prečo, ale je to úplne v poriadku. Ak sa začnete obviňovať, prečítajte si znova prvý bod.

Čaká na vás niečo lepšie. Sľubujem. Pretože zakaždým získate viac skúseností a viac toho v živote pochopíte a už viete presne, čo potrebujete. V konečnom dôsledku dospejete k lepšiemu rozhodnutiu, aj keď si to v tej chvíli neuvedomujete.

Nájdete lásku alebo priateľstvo s inou osobou. Je to zákonité. Tak to v živote chodí.

Vyhli ste sa niečomu zlému. Tak si s úľavou vydýchnite. Keď vás niekto odstráni zo svojich priateľov, znamená to, že z vášho života odišiel ďalší nepotrebný človek, s nedostatočnými komunikačnými návykmi a vy sa už nebudete musieť zaoberať ním a jeho čudnými predstavami. Sám vás oslobodil od svojej negatívnej energie.

Ste slobodní. Už nie ste viazaní vzťahom. Máte neobmedzené možnosti. Môžete si vytvoriť takú realitu, akú chcete.

To treba osláviť! Keď niekto zraní vaše city, nemáte chuť to oslavovať. Aj keď ste kvôli niečomu smutní, nič vám nebráni tešiť sa z milióna iných vecí. Oslávte skutočnosť, že ste cez to prešli. Poďakujte sa za životné lekcie, za to, že ste sa vďaka tomuto vzťahu zmenili. Nastúpil koniec a je čas s túžbou očakávať, čo ešte príde.