Babička je najdôležitejšou osobou v živote dieťaťa! Prečo je tomu tak?


Babička z matkinej strany zohráva veľmi dôležitú úlohu v živote dieťaťa. Nielenže mu dáva potrebné vedomosti, odovzdáva skúsenosti a lásku, teplo a starostlivosť – jej puto má oveľa hlbší význam.

Koniec koncov, ide o genetickú úroveň!

Pravdepodobne viete, že DNA, ktorú dieťa dostáva, je tvorené aj z génov starých rodičov, takže na tvorbe plodu sa nepodieľajú len bunky rodičov. Takže aj vy ste čiastočne zložený z génovej štruktúry svojich starých otcov a mám.

Preto sa často stáva, že deti sa podobajú na našich mŕtvych príbuzných.

Treba si uvedomiť, že všetko je vždy relatívne a každá rodina je jedinečná. Dieťa sa môže podobať aj na babičku z otcovej strany. Pokiaľ ide o genetiku, je veľmi ťažké predvídať vývoj udalostí.

Advertisements

Dôležité je, aby rodičia prijali fakt, že veľkú úlohu v živote ich dieťaťa zohrávajú príbuzní. V dnešnom modernom svete sa to nazýva „emocionálna inteligencia“.

Podľa odborníkov môžu aj emócie, ktoré babička zažila počas svojho tehotenstva, ovplyvniť vývoj dieťaťa jej dcéry.

Oplatí sa vedieť, že rodina je kompletný organizmus a všetci jej členovia navzájom úzko súvisia.

Spolu s génmi a všetkými pozitívnymi vecami, ktoré na sebe vidíme, odovzdávame našim vnúčatám aj choroby, zlé návyky, sklony a závislosti.

Môžeme teda konštatovať, že s naším psychickým a fyzickým zdravím treba zaobchádzať rozumne. Ak by sme sa rozhodli inak, bolo by to považované za najhoršiu nezodpovednosť, pretože takýmto konaním môžeme ublížiť nielen sebe, ale aj mnohým budúcim generáciám.

Preto sa o seba starajte a vnúčatá budú mať z vás osoh!