4 mužské kritériá ideálnej ženy, pre ktoré sa nám chce žiť


Vekom, ako muži nadobúdajú „životné skúsenosti“, definujú kritériá dobrej a zlej ženy a snažia sa nájsť akýsi recept na ideálnu ženu. Tí, čo nenašli svoj ideál, sú sklamaní z nežného pohlavia, alebo ich delia na kategórie „dobrá žena“, „dobrá milenka“ a pod.

Pokiaľ ide o mňa, určite nemôžem žiť bez ženy a ani sa nedokážem rozdeliť medzi niekoľko žien. Aká by mala byť žena po mojom boku? Určite tá, pre ktorú sa mi chce žiť. Nielen žiť, ale aj konať, robiť ju šťastnou, znova a znova dobývať jej srdce, zapaľovať svetielka v jej očiach…

1. Je to Žena, ktorá nič nemusí a ničím nie je viazaná. Je s tebou preto, lebo jej je dobre, má pri tebe pocit istoty a má ťa rada.

Pre mňa nie je dôležité, čo robí. Dôležité je, že svoj a môj život robí zmysluplným. Finančná stránka veci nie je pre ňu taká dôležitá. Dôležitá je idea. A úlohou muža je realizovať idey.

2. Nepotrebujem ju vidieť každý deň „bosú v domácom oblečení a pri sporáku“. Dôležitejšie je, ako sa cíti so mnou, v mojej prítomnosti. Cítiť jej nehu, teplo a že ma potrebuje.

Nevadí mi, že nemám raňajky a večere, ktoré mi každý deň pripravuje. Je to lepšie, ako vidieť únavu na jej tvári, keď sa ukladá spať so slovami „bolí ma hlava“. Nech sa radšej viac venuje sebe, veď páčiť sa mužom je jej prirodzené poslanie. Videli ste niekedy, s akým výrazom v tvári vychádza žena zo salóna krásy! To je ono!!! A ešte sa jej páči okúzľovať mužov. Je pre ňu dôležité získavať energiu od mužov, ktorých očarila. Táto energia živí jej ženskú podstatu a ona naďalej kvitne ako nádherný kvet. A tento kvet kvitne pre mňa! Pocit, že sa páči mužom, je pre ňu veľmi dôležitý.

Advertisements

3. Stále sa pre niečo nadchýna

Raz sú to nové metódy starostlivosti o telo a pleť, inokedy rôzne metódy chudnutia, alebo znalosti z rôznych oblastí biznisu. Potrebuje kontakt s novými ľuďmi. Zaujíma sa o skúsenosti úspešných ľudí. Stále rozpráva o svojich ženských veciach a hľadá u teba porozumenie. Na oplátku s tebou chvíľu pozerá zaujímavý hokej, lebo vie, že je to pre teba dôležité.

4. Niekedy chce byť jednoducho malým dievčatkom a poplakať si a od svojho muža očakáva starostlivosť a pozornosť.

Niekedy na to neexistuje vysvetlenie. Jednoducho sa tak zbavuje stresu. V hĺbke svojej duše je stále malé “dievčatko“. Možno budú vo mne vždy hlodať pochybnosti, že „nie som ten, o kom snívala“, alebo “ten muž, ktorého očarila a ktorý pokoril jej srdce“. Tieto pochybnosti ma budú nútiť robiť stále viac a viac, aby som si ju udržal pri sebe, lebo ona mi nie je ničím zaviazaná. A vždy, keď ju objímam, dokonca aj vo sne, z jej reakcie vidno, že som jej drahý a vybrala si mňa! Vtedy vnímam, že mám vedľa seba ženu, pre ktorú chcem žiť.