VMarkus — Fakty, príbehy, Life hacky

18 tipov Sigmunda Freuda na pomoc pri odstraňovaní úzkosti a lepšom pochopení samého seba

Like? Daj Like!

Veľký psychoanalytik Sigmund Freud zvečnil svoje meno pretože objavil nevedomie. Chápal, v čom spočíva dráma ľudskej duše a čo je potrebné na jej uzdravenie. Ponúkame Vám 18 Freudových tipov, ktoré vás nasmerujú na správnu cestu, pomôžu vám odstrániť pocit úzkosti a lepšie porozumieť samému sebe.

1. Tajomstvo ľudskej duše spočíva v psychických drámach z detstva. Dostaňte sa na dno týchto problémov a uzdravenie príde.

Reklama

2. Človek sa zotavuje tým, že dáva svojej sexualite voľnú ruku.

3. Jediná osoba, s ktorou sa musíte porovnávať, ste vy v minulosti. A jediná osoba, ku ktorej by ste mali byť lepší, ste vy teraz.

4. Neprestávajte hľadať silu a dôveru vonku, ale mali by ste sa pozrieť hlavne do svojho vnútra. Vždy tam boli.

5. Problém úzkosti je nepochybne uzlom v mnohých kritických otázkach. Riešenie hádky úzkosti vrhne záplavu svetla na celý duševný život človeka.

6. Neuróza je neschopnosť zvládať neistotu.

7. V milostnom vzťahu sa nemôžete navzájom šetriť, pretože to môže viesť len k odcudzeniu. Ak sa v partnerstve objavia problémy, musíte ich prekonať.

8. Bohužiaľ, emócie, ktoré potlačíte, nezomrú. Len sa odmlčia. A naďalej ovplyvňujú osobu zvnútra.

9. Nič sa nedeje náhodou, všetko má svoju príčinu.

10. V istom zmysle sa to, čo nazývate šťastie, deje v dôsledku (predovšetkým nepredvídaných) dlhodobo zadržaných potrieb.

11. Človek, ktorý bol absolútnym miláčikom svojej matky, počas celého života, žije s pocitom víťaza a verí na úspech, čo ho často privedie k skutočnému úspechu.

12. Sen sa nikdy nezaoberá maličkosťami; nedovoľte, aby vám bezvýznamné udalosti narušili sny.
Navonok nevinné sny sa ukázali byť neškodné, ak sa človek s nimi zdôveril. Táto situácia je známa pod názvom, mať „kameň v lone“.

13. Depresia je zamrznutý strach.

14. Aký odvážny a sebavedomý je ten, kto získa pocit, že je milovaný.

15. Ľudia sú s realitou nespokojní, a preto žijú vo svete fantázie, predstavujúc si naplnenie svojich túžob. Silná osobnosť prenáša tieto túžby do reality. Slabí jedinci z nesplnených túžob a fantázie ochorejú a prinášajú si symptómy rôznych chorôb.

16. Byť k sebe úplne úprimný, je dobré cvičenie.

17. K zaneprázdnenému človeku len zriedkakedy chodia na návštevu lenivci, tak ako žiadne muchy nevletia do varného hrnca.

18. Iba splnenie detského sna môže priniesť šťastie.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.