Ženy nad 40 rokov sú skvelé


Z úvah novinára Andyho Rooneyho. Neprinášal len správy z nacistických táborov a spravodajských blokov, ale hovoril aj o naliehavých ľudských problémoch. Medzi jeho najlepšie články patrí pokus zistiť, prečo v poslednej dobe čoraz viac mužov kladne hodnotí ženy v staršom veku. Podelíme sa s vami o myšlienky človeka, ktorý zrejme pochopil celú ženskú podstatu:

„Čim som starší, tým viac si cením ženy, ktoré majú po štyridsiatke. Mám na to mnoho dôvodov. Napríklad 40-ročná žena ťa nikdy uprostred noci nezobudí, aby sa spýtala: „Na čo myslíš?“. Nebude sa starať o to, nad čím premýšľaš. Ak s tebou 40-ročná žena nechce sledovať šport v televízii, nebude pri tebe sedieť a trpieť. Pôjde si robiť to, čo ona chce – zvyčajne niečo oveľa zaujímavejšie.

Žena po 40-tke dobre pozná samú seba a presne vie, kto je a čo od koho chce. Veľmi málo žien v tomto veku zaujíma tvoj názor na ňu alebo na to, čo robí.

Ženy po 40-tke majú pocit dôstojnosti. Je nepravdepodobné, že by vybuchli v opere alebo urobili scénu v slušnej reštaurácii. Samozrejme, na druhej strane, ak sa previníš, dokážu ťa potopiť ale všetko s rozumom a na úrovni. Dospelé ženy zvyknú iných veľkoryso chváliť, aj keď niekedy až nezaslúžene. Vedia, ako chutí nevďačnosť.

40 ročné ženy sú dostatočne sebaisté na to, aby ťa predstavili svojim priateľkám. Mladšie ženy sa budú radšej vyhýbať aj svojim najlepším priateľkám, pretože svojmu partnerovi neveria. Staršia žena sa nezaoberá otázkou či sú jej priateľky atraktívne alebo nie. Vie, že kamošky by ju nikdy nezradili.

40 ročné ženy majú intuíciu veštice. Nemusíte sa im k ničomu priznávať – už o vás aj tak vedia všetko. Jasne červený rúž vyzerá na 40 ročných ženách dokonale. To však nie je prípad u mladších. Ak si odmyslíte niekoľko vrások tu i tam, zistíte, že ženy nad štyridsať sú oveľa viac sexy ako mladé ženy.

Štyridsiatničky sú úprimné a čestné. Povedia ti priamo do očí, či si netvor alebo či sa správaš ako zviera. Nikdy nebudeš musieť hádať, ako sa k tebe správa. Takže áno, existuje mnoho dôvodov obdivovať ženy nad štyridsať. Bohužiaľ, to isté sa nedá povedať o mužoch.

Pre každú úžasnú, inteligentnú, dobre upravenú ženu nad štyridsať, je tu plešatý, pupkatý muž, ledva naprataný v nohaviciach, ktorý pri flirte s dvadsaťročnou servírkou vyzerá ako úplný idiot.

Dámy, ospravedlňujem sa vám. Za všetkých mužov, ktorí sú názoru, že: „prečo kupovať celú kravu, keď chceme získať iba mlieko,“ mám jednu správu. 80% žien v súčasnosti nemá záujem o manželstvo. Prečo? Pretože vedia, že nemá zmysel kupovať celé prasa ak chcú iba klobásu “.

– Andy Rooney